​Адміністрація президента Польщі опублікувала дані про розмір дотеперішньої допомоги Україні


«Польща посідає перше місце (за ВВП) серед усіх країн, які долучилися до допомоги Україні. Польська підтримка першою надійшла на український фронт у значних кількостях. Ми передали найбільшу кількість важкого озброєння. Польща також входить до числа країн, які в абсолютних цифрах прийняли найбільше біженців», - написано на сайті президента Польщі, повідомляє Польське радіо.

Ще у серпні президент Польщі Анджей Дуда нагадував, що «на початку війни, коли справді важко було отримати допомогу для України, коли всі боялися й не хотіли, німці давали каски, а ми давали танки».

Польща стала ініціатором «танкової коаліції», першою надала Україні бойову авіацію та оголосила про участь у навчальній місії ЄС. Вона виділила на допомогу Україні еквівалент 4,91% ВВП, з них 0,71% ВВП — це витрати на підтримку України, 4,2% ВВП — це вартість допомоги українським біженцям.

Загалом Україні військову допомогу надано на 3,23 млрд євро, тобто понад 14 млрд злотих.

З майже 800 танків, які отримала Україна, понад 350 передала Польща. Це більше, ніж загалом пожертвували США, Велика Британія, Німеччина, Швеція, Норвегія та Іспанія.

Із засобів польської армії в Україну відправлено 14 сучасних танків Leopard 2A4 і машини старішої конструкції: 60 танків PT-91, а також 280 T72M, T72M1, T72M1R. Польща передала Україні першу партію танків Т-72 у першій половині 2022 року. І це були машини, відомі ЗСУ, тож їх одразу можна було використовувати.

Українські Повітряні сили Польща підтримала загалом 14 літаками МіГ-29 (найбільше з усіх країн) і 12 вертольотами Мі-24 (більше, ніж Польща, надали тільки США).

Польща також приєдналася до чеської «боєприпасної ініціативи» сумою на 100 млн євро.

Польща організувала або спільно провела понад п’ять тисяч навчальних курсів для українських збройних сил.

«Наразі ми підготували приблизно 25 тисяч українських військових, у тому числі 14,5 тисяч у складі місії ЄС EUMAM. Ми готуємо команди й цілі підрозділи льотчиків, танкістів, артилеристів, логістів й техніків», — написано на сайті президента Польщі.

Польща також планує у січні 2025 року відкриття Центру аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC) у Бидґощі.

«Це буде перша офіційна інституція Україна-НАТО, метою якої є широкий обмін досвідом на полі бою. Її очолить поляк — генерал Войцєх Озґа. JATEC є реалізацією ініціативи президента Республіки Польща, представленої на саміті НАТО в Мадриді, як один із флагманських проєктів підтримки України», — повідомлено на сайті.

Польща є також серед держав, які прийняли найбільше українських біженців, а ще реалізувала численні ініціативи з допомоги хворим українським дітям, які потребували термінової медичної допомоги, та пораненим українським солдатам.

Польща підтримує медичний, енергетичний і логістичний хаби, які працюють для України.

Сайт президента Польщі згадує також про політичну підтримку Польщею України та про найбільш адекватну політичну відповідь імперським амбіціям росії, до якої продовжує закликати Польща:

«Посилаючись на неоднозначне ставлення деяких країн, у десятках іноземних інтерв’ю польський лідер переконує західних оглядачів, що діалог з росією не має сенсу. З одного боку, вони хочуть показати цивілізоване обличчя, з іншого — вбивають у найжорстокіший і найпідліший спосіб. Тож заклик залишається актуальним», — підкреслюється у повідомленні.

Фото ПРдУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.