​На півночі Польщі офіційно запустили в дію американську військову базу ППО, зважаючи на те, що росія веде війну в сусідній Україні

Сполучені Штати ввели в дію базу ППО на півночі Польщі. Ця подія, за словами польського президента Дуди, демонструє, що Польща як член НАТО - в безпеці, попри те, що росія веде війну в сусідній Україні.

Урочисте відкриття бази в містечку Редзіково поблизу балтійського узбережжя пройшло у середу, 13 листопада, повідомляє Голос Америки.

Президент Польщі на відкритті заявив, що військовий альянс Польщі з Вашингтоном залишається міцним, хто б не був у Білому домі.

«Сполучені Штати... є гарантом безпеки Польщі», - заявив Анджей Дуда, підкресливши під час промови свої теплі зв’язки з новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Військова база США у Редзіково в роботі ще з 2000-х років, але лише зараз її формально відкрили.

За словами Дуди, постійна присутність американських військ на базі свідчить про те, що Польща, яка до 1989 року була комуністичною державою, «не перебуває в російській сфері впливу».

кремль у день урочистого відкриття бази назвав нове ППО в Польщі спробою стримати росію шляхом переміщення американської військової інфраструктури ближче до її кордонів.

Відкриття відбувається на тлі хвилювань серед деяких членів НАТО, як може змінитися співпраця США з альянсом після обрання американським президентом Дональда Трампа. Трамп обіцяв не захищати країни, які витрачають недостатньо на оборону.

Однак Польща запевняє, що їй не варто боятися, оскільки вона витрачає найбільше на оборону серед країн альянсу, у відсотковому співвідношенні до ВВП країни.

Американська база в Редзіково є частиною ширшого протиракетного щита НАТО, який отримав назву Aegis Ashore. Він, за даними альянсу, може перехоплювати балістичні ракети малої та середньої дальності.

Інші ключові елементи щита включають військовий майданчик у Румунії, есмінці ВМС США в іспанському порту Рота, радар раннього попередження в Куреджику, Туреччина.

москва називала цю базу загрозою ще у 2007 році, коли її ще зводили. Але в НАТО запевняють, що цей щит має суто оборонний характер.

Військові джерела повідомили Reuters, що систему ППО в Польщі зараз можна використовувати лише проти ракет, випущених з Близького Сходу. А щоб перехоплювати снаряди з росії, радар потребуватиме зміни напрямку, це складна процедура, яка передбачає зміну політики.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Каміш заявив у понеділок про необхідність розширити масштаби щита, мовляв, це питання Варшава має намір обговорити з НАТО та Сполученими Штатами.

Пізніше в середу з президентом та прем'єром Польщі проведе зустріч генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Відкриття військової бази ППО у Польщі. Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.