​У Києві готові розглянути подальші заявки Польщі на ексгумації на Волині

24 квітня у Пужниках на Тернопільщині на заході України розпочнуться ексгумації польських жертв. Заступника міністра культури України Андрія Наджоса під час зустрічі з групою польських журналістів у середу, 16 квітня, в Києві запитали, чи будуть подальші згоди на ексгумації.


«Ми готові розглянути подальші заявки, які будуть подані польською стороною. Дуже важливо, щоб подібний процес відбувався і з польської сторони. Якщо ці процеси будуть взаємними, це створить атмосферу взаємної довіри між нашими країнами та суспільствами», — сказав Андрій Наджос, повідомляє Польське радіо.

Він також зазначив, що польська та українська сторони зараз визначають конкретні місця.

Заступник міністра культури України підкреслив, що тема Волині використовується в пропагандистських цілях у російській дезінформації. Водночас він визнав, що усвідомлює, наскільки важливою є історія Другої світової війни для польського суспільства.

На запитання, чи уявляє він, що в майбутньому Україна називатиме події на Волині «злочином» чи «геноцидом», він відповів, що такі формулювання мають ґрунтуватися на «дуже вагомій доказовій базі». Він наголосив, що російська дезінформація часто використовує в цьому контексті такі терміни, як «геноцид», «масові вбивства» та «масові страти».

«Щоб запобігти їхньому використанню, ми розблокували цей процес і намагаємося створити основу для того, щоб, наприклад, професійні історики, судові експерти, антропологи могли визначити реальний масштаб цих подій і щоб у майбутньому на основі досліджень (…) ми могли використовувати чи не використовувати ці формулювання», — сказав Андрій Наджос.

Він зазначив, що дозвіл на ексгумаційні роботи в Пужниках було видано незважаючи на війну, що триває, щоб «польські експерти могли приїхати та розпочати безпосередню роботу на території України; дослідити реальність, пов’язану з Другою світовою війною».

«Те, що через тиждень після Великодня польська команда прибуде та розпочне роботу в Україні, є важливим кроком до того, щоб позбавити російську пропаганду можливості маніпулювати цим напрямком», — зазначив заступник міністра.

Він нагадав, що серед жертв Другої світової війни були також громадяни України, яких поховали на польській території. «Ми повинні, з обох сторін, належним чином вшанувати пам’ять цих жертв», — додав він.

Фото ПРдЗ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 18 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.