Як раз і назавжди припинити «кнопкодавство»

golos1

 
Сьогодні голосування чужими картками в Українському парламенті продовжується в оновленому його складі. Не зважаючи на те, що «кнопкодавство» порушує Конституцію України, оновлений Регламент Верховної ради щодо особистого голосування за допомогою електронної системи, затверджений Януковичем наприкінці минулого року, від початку роботи Верховної Ради VII скликання журналісти та опозиціонери продовжують фіксувати факти голосування провладних депутатів чужими картками.


З одного боку, Єфремов робить гучну заяву про те, що не давав вказівок членам своєї фракції голосувати за відсутніх колег, з іншого, картка депутата від ПР Таїсії Повалій «ходить по руках» й, не залежно від її власниці, голосує за те чи інше питання.

Справа навіть не в тому, що відома співачка та їй подібні новобрані депутати ВР від початку не розглядали перспективу віддавання пріоритету засіданням в Раді по відношенню до основних видів своєї діяльності. Питання у системі відповідальності за подібні несанкціоновані дії.

Ще у 2011 році сенатор польського Сейму Лукаш Абгаровіч, запрошений на одне із засідань парламенту екс-депутатом Шкілем, різко розкритикував поширену в Україні практику та в інтерв’ю «5 Каналу» зробив гучну заяву про те, що для Польщі це взагалі нонсенс: «У нас так було один раз. І був суд, прокуратура, тому що у нас, у Польщі, це вважається шахрайством. Треба змінити закон. Яка це демократія? Яка свобода? Що таке депутат, коли хтось інший за нього може проголосувати!».

Закон, врешті, змінили, але Закон для влади не став пріоритетним, його дотримання розглядається лише по відношенню до опозиційних депутатів та звичайних громадян України. В країні, де повсюди квітне беззаконня, та на Закони не зважає навіть її президент, така дія, м’яко кажучи,трактується як півзахід.

Для припинення беззаконня має існувати жорстко регламентована система покарання: проголосував чужою карткою один раз – суворе попередження, проголосував вдруге – лишився депутатського мандату та потрапив під приціл Прокуратури, що не виконуватиме волю Януковича, а притягне до відповідальності особу, яка порушила Закон.

Лише усвідомлюючи можливість суворого покарання, провладні кандидати змушені будуть дотримуватись Закону, а «кнопкодавство», як явище, не матиме підстав для існування.

Віктор ТАРАНОВ, «Конфлікти і закони»



Коментарі

  +3 #1 Агата 14 янв. 2013 г., 22:10:36
Какие замечательные предложения)))) Только как их выплнить при власти бандитов-беспредельщиков, для которых кнопкодавство - норма и способ удержаться у власти!

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.