Завтра народні депутати покажуть, чи готові вони реально боротися з корупцією
- Подробиці
- Опубліковано 13.05.2013 11:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1737
На сесійному засіданні у вівторок народні депутати продемонструють, чи готові вони насправді боротися з корупцією. Про це заявив голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, народний депутат від фракції «УДАР» Віктор Чумак, коментуючи запланований на 14 травня розгляд парламентом законопроекту № 2837 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики», повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі партії «УДАР».
За словами депутата, українська влада згадує про боротьбу з корупцією лише тоді, коли потрібно виконувати якісь міжнародні зобов’язання, при цьому не маючи реального бажання отримати дієвий результат.
«Але, сподіваюся, цього разу ми можемо стати свідками дуже непересічної події у парламенті, коли інтереси України переважать на політичних вагах інтереси окремих груп», - наголосив Віктор Чумак.
Голова комітету поінформував, що цей законопроект є результатом співпраці представників чотирьох парламентських фракцій - його авторами стали Віктор Чумак («УДАР»), Павло Петренко (Батьківщина), Сергій Тігіпко (Партія регіонів), Олег Махніцький (Свобода) та міністерства юстиції.
«Ключовими у цьому проекті закону є реформування антикорупційної експертизи, запровадження механізму контролю фінансових декларацій, перегляд умов звільнення, позбавлення пільг та подальшого працевлаштування для осіб, що вчинили корупційні правопорушення. Окрім того, вводяться такі важливі сьогодні норми, як обов’язкова публічність декларацій високопосадовців, відкритий доступ до інформації про осіб, що вчинили корупційні правопорушення, реформується порядок контролю за конфліктом інтересів, розширюється перелік даних, що надаються у фінансовій декларації, та багато інших», - розповів Віктор Чумак.
Він нагадав, що ухвалені в цілому закони №2802 та №2803 виконують умови двох антикорупційних конвенції (ООН та Європейської) та рекомендації Ради Європи щодо криміналізації корупційної діяльності.
«А в комплексі усі ці закони становлять більш-менш дієву систему протидії корупції», - зазначив політик.
Також, розповів він, у найближчому майбутньому планується зробити публічним реєстр недобросовісних учасників державних закупівель, забезпечити відкритість інформації про учасників державних торгів, тендерів та закупівель природних монополій.
«Сподіваюся, народні депутати виявляться готовим до того, щоб зробити ще один важливий крок у бік Європи і покажуть, що вони готові реально боротися з корупцією в країні», - підсумував Віктор Чумак.
Також з цієї категорії...
Пленарне засідання Верховної Ради 16...
16 мар. 2012 г.
Кличко запропонував зробити склад регламентного...
4 мар. 2013 г.
Пленарне засідання Верховної Ради України...
16 мая 2014 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі