Депутати суттєво скоротили фінансування заповідної справи. Мінприроди промовчало?

zapovidna sprava

 
31 липня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=51734).


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Законопроект зазначає, що з метою економного, раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, забезпечення невідкладної стабілізації фінансової ситуації в країні у проекті змін до Державного бюджету України на 2014 рік передбачено зменшення видатків, зокрема на здійснення природоохоронних заходів – 334,7 млн. грн. («за рахунок оптимізації видатків на утримання установ природно-заповідного фонду» - див. Пояснювальну записку до законопроекту).

- Заповідна справа завжди фінансувалась державою по залишковому принципу. В останні два роки національні парки і заповідники взагалі не отримали практично ніякого бюджетного фінансування, окрім захищених статей зарплатні і опалення. Проти деяких нацпарків розпочаті судові процеси з причини несплати ними рахунків, які заблоковані казначейством, – коментує ситуацію заступник Голови НЕЦУ Олексій Василюк. – Інспектори національних парків змушені виїжджати в рейди, власним коштом заправляючи транспорт. При цьому зарплатня більшості працівників нацпарків і заповідників коливається в межах 1200-1700 грн.

На думку Голови НЕЦУ Ярослава Мовчана, війна формує свої умови, і може бути режим економії та/чи перенаправлення ресурсів. В той же час, такі кроки мають бути зваженими і не зачіпати життєво-важливі елементи діяльності держави. В 21-му столітті ніби нікому не треба пояснювати, що людство існує завдяки наявності і функціюванню біосфери планети, і її стан – це питання виживання народів і держав. Тому не варто рубати дерево, яке підтримує непрості умови життя українців. Наприклад, в Нідерландах підраховано, що євро, вкладене в сферу збереження живої природи, дає голландському суспільству 8 євро прибутку! Тому треба шукати інші можливості наповнення бюджету (і такі є), а не користуватися сумнівним скороченням того, що не має скорочуватися волею Мінфіну при мовчанні Мінприроди та зрозумілому бажанні депутатів знайти потрібний суспільству консенсус, не уточнюючи походження цифр.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.