Юристи ВРУ виступають проти лобістського «бурштинового» законопроекту, або Лікбез для нардепів
- Подробиці
- Опубліковано 18.12.2015 14:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1651
На сайті ВРУ опубліковано «Зауваження Головного юридичного управління Верховної Ради України» щодо проекту закону про видобування та реалізацію бурштину №1351-1. Згідно цього зауваження, закон має багато недоліків і не призведе до вирішення проблеми нелегального видобування та реалізації бурштину.
Про це повідомляє прес-служба правозахисної організації Екологія-Право-Людина (ЕПЛ), передають «Конфлікти і закони».
Нагадаємо, що 7 жовтня 2015 року комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ВРУ (надалі - Комітет) розглянув на своєму засіданні та рекомендував прийняти у другому читанні та в цілому як Закон Проект Закону про видобування та реалізацію бурштину за реєстраційним №1351-1. Законопроект розглядався з порушенням процедур, на засіданні комітету не обговорювались по черзі всі поправки, надані народним депутатами. Прийнятим рішенням підтримано версію законопроекту, який «був розглянутий на засіданні робочої групи» . В результаті такої «підкилимної» процедури в остаточній версії законопроекту не були враховані слушні пропозиції від представників громадськості.
Експерти Головного юридичного управління ВРУ, на відміну від Комітету, зауважили, що:
- Законопроект не є прийнятним через неузгодженість із нормами Конституції України, а також Цивільного, Земельного, Водного кодексів України, законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про товарну біржу», іншими законами, а також через внутрішні суперечності положень проекту, колізії із законодавчими актами, не системності внесення змін.
- Визначення законопроектом особливостей регулювання окремих відносин щодо користування бурштиноносними надрами та реалізації добутого бурштину призведе до порушення принципу системності у регулювання гірничих відносин.
- Запропонований авторами проекту підхід призведе до розбалансування сфери регулювання відносин, пов’язаних з користуванням надрами для видобування бурштину, його зберіганням та реалізацією, та на практиці призведе до неоднакового застосування закону до різних суб'єктів господарювання, а отже, і до порушення їхніх прав.
- Законопроектом запроваджується більш ускладнений механізм регулювання гірничих відносин в порівнянні з існуючими процедурами, який не містить жодних механізмів, які б стимулювали, заохочували розвиток господарювання у галузі геологічного вивчення, видобутку бурштину та конкурентні відносини у цій сфері, а також забезпечили гарантоване проведення обов’язкової рекультивації порушених внаслідок видобування бурштину земель, виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту, охорону об’єктів культурної та археологічної спадщини, дотримання вимог техніки безпеки і охорони праці при діяльності старателів.
Юристи ВРУ підтвердили позицію громадськості про те, що:
- Законопроект, з огляду на запропоновані положення, уможливить монопольне становище державних суб’єктів господарювання з видобутку бурштину та легалізацію незаконного його видобутку.
- До тексту законопроекту, всупереч вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради України, включено положення, які не були предметом розгляду Верховною Радою України в першому читанні.
З повним текстом зауваження можна ознайомитись за таким посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53194.
Хочемо нагадати, що ЕПЛ неодноразово наголошувала, що питання нелегального видобутку бурштину можна вирішити в рамках чинного законодавства, і для цього потрібні рішучі дії органів виконавчої влади, а не прийняття законопроекту сумнівної якості!
Див. детальніше: http://epl.org.ua/events/1765-pravovi-aspekty-vydobutku-burshtynu-v-ukraini.
Сподіваємось, що після такого висновку Головного юридичного управління жоден з адекватних народних депутатів не натисне кнопку «за», у випадку якщо автори законопроекту таки винесуть його на друге читання в сесійну залу.
ЕПЛ закликає авторів законопроекту відкликали його із переліку законів для голосування, а всіх народних депутатів – у міру своїх повноважень, посилити контроль за Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Службою безпеки України, Держгеонадра та іншими органами виконавчої влади, які не виконують своїх обов’язків і фактично сприяють процвітанню нелегального видобутку бурштину.
Також з цієї категорії...
У парламенті ініціюють розслідування антиконституційної...
12 мар. 2013 г.
Провладна партія під виглядом євроінтеграції...
3 сент. 2013 г.
Яценюк вимагає від Азарова конкретних...
8 окт. 2013 г.
Набираючі популярність...
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
Що поміняють майбутні вибори?
30 дек. 2024 г.
У Києві затримали 19-річного юнака,...
30 дек. 2024 г.
Останні новини
10.01.2025 09:50
Без кодекса в голові10.01.2025 09:18
1830 москалів подохло минулої доби на українській землі09.01.2025 07:42
1430 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі