​Пленарні засідання Верховної Ради України 17 січня 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання. Головуючий оголосив про те, що 16 січня 2020 року Центральна виборча комісія зареєструвала народного депутата України, обраного на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р. в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Санченка Олександра Володимировича, включеного до виборчого списку політичної партії «Слуга народу».


Новообраний народний депутат склав присягу перед Верховною Радою.

Головуючий щодо проведення сьогодні «години запитань до Уряду» повідомив, що Прем’єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку і зараз відбуваються консультацій в Уряді.

Головуючий зазначив, що народні депутати заслухають Міністра закордонних справ і він також відповість на їхні запитання.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Сергій Шахов.

Головуючий оголосив перерву у засіданні відповідно до заяви двох фракцій.

Після закінчення перерви головуючий надав слово для виступу Міністру закордонних справ Вадиму Пристайко, який доповів про хід розслідування збитого авіалайнера «Міжнародних аівіаліній України» під Тегераном 8 січня 2020 р.

Він повідомив, що повернувся із зустрічі п’яти міністрів закордонних справ, створений механізм, який дозволить нам притягнути до відповідальності Іран і завершити всі дуже складні, дуже чутливі справи з нашими громадянами.

В.Пристайко повідомив, що станом на сьогодні є повна взаємодія з Іраном, але разом з тим створений механізм спільної роботи спільної групи з кримінального розслідування. Також розглядаються можливості посилення міжнародного тиску на Іран. «Тобто всі механізм у нас в руках для того, щоб тиснути і отримати не тільки вибачення, але всі компенсації нашим громадянам. Найближчим часом, на початку наступного тижня в Україну приїде спеціальний представник уряду Ірану з офіційними вибаченнями і роз’ясненнями», - зазначив В.Пристайко.

Міністр закордонних справ відповів на запитання фракцій та окремих народних депутатів щодо: попереджень консульського відділу про небезпечність відвідання Ірану та Іраку; вильотів інших літаків одночасно із збитим українським літаком; передачі Україні «чорних скриньок»; формулювання «ненавмисно» збитий літак і наскільки просунулось розслідування; взаємодії з іранською стороною українських фахівців; участі Ірану в розслідуванні катастрофи; заяв Посольства України в Ірані щодо катастрофи; сум виплат близьким загиблих; виплати та сум компенсацій сім’ям загиблих і авіакомпанії; офіційного визнання провини Іраном; результатів зустрічі міністрів закордонних справ країн, громадяни яких загинули в катастрофі; ідентифікації та передачі тіл загиблих; шляхів врегулювання ситуації на сході України, відкриття нових переходів на лінії зіткнення, можливості виборів на окупованих територіях Донбасу; впливу росії на внесення змін до Конституції України; нарахування зарплат і премій чиновникам.

Головуючий надав слово Прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, який пояснив причини своєї відставки.

О.Гончарук сказав, що Уряд продовжує працювати у штатному режимі до того, як Президент України Володимир Зеленський ухвалить політичне рішення.


Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук поставив на голосування пропозицію про скасування перерви з 12-ї до 12.30.

229 голосами народні депутати підтримали пропозицію.

На голосування також була поставлена пропозиція скасувати «Різне» і замість нього провести оголошення депутатських запитів.

Пропозиція не набрала голосів для прийняття.

На голосування була поставлена наступна пропозиція про зменшення наполовину рубрику «Різне».

234 голосами парламентарії підтримали пропозицію.

Народні депутати розглядають проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 14.01.2020 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №2318-1-П.

Проект доповіла народний депутат Ніна Южаніна.

За результатами голосування проект Постанови не був підтриманий.

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання» №2751 доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко. Він поінформував про зміни у проекті, відповідно до яких пропонується:

відкликати Яременка Богдана Васильовича з посади голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва згідно з поданою ним заявою;

обрати Мережка Олександра Олександровича головою Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, увільнивши його від обов’язків члена Комітету з питань правової політики.

Крім цього, до Комітету надійшла заява народного депутата В’ятровича В.М. щодо обрання його до складу Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, С.Кальченко повідомив, що Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в цілому з урахуванням зауважень Комітету.

317 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653.

Проект доповів народний депутат Віталій Безгін.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко зазначив, що законопроект внесений з метою надання права Кабінету Міністрів України приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів, що дасть можливість завершити процес формування спроможних територіальних громад та утворити райони, які відповідають європейським вимогам та стандартам формування територіальних одиниць.

А.Клочко повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

288 голосами законопроект прийнято за основу.

Народні депутати 253 голосами «за» підтримали пропозицію головуючого про відхилення проекту Закону про Бюро фінансових розслідувань №1208-2.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Ярослав Юрчишин.

До порядку денного було включено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» №2500.

311 голосами «за» законопроект прийнято за основу.

Народні депутати 323 голосами «за» прийняли в цілому Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці» (№2717).

Постанову «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни» (№2153) прийнято в цілому 317 голосами народних депутатів.

Верховна Рада прийняла в цілому Постанову «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» (№2672).

Таке рішення підтримав 351 народний депутат.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями у рубриці «Різне».

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України», співголовами якого обрано членів депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Анатолія Клочка і Сергія Рахманіна, а також члена депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Івана Кириленка.

Також створено міжфракційне депутатське об’єднання «Захист прав дитини – пріоритет держави». Співголовами об’єднання обрані: член депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа - за життя» Юрій Павленко, член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Тетяна Рябуха.

Руслан Стефанчук оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Велика Волинь». Співголовами обрано: члена депутатської групи «За майбутнє» Ірину Констанкевич і члена фракції політичної партії «Слуга народу» Олександра Аліксійчука.

Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради повідомив, що створено, поки що найбільше міжфракційне депутатське об’єднання, «Цінності, гідність, родина». Співголовами цього об’єднення обрані: член фракції політичної партії «Слуга народу» Святослав Юраш, член фракції політичної партії «Опозиційна платформа - за життя» Олег Волошин, член фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Сергій Тарута, член фракції політичної партії «Європейська солідарність» Михайло Бондар, член депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич, член депутатської групи «Довіра» Олександр Ковальов.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що відповідно до календарного плану передбачено завершення роботи другої сесії. Він нагадав, що наступного тижня з 20 по 24 січня народні депутати працюють з виборцями.

Друга сесія завершить свою роботу 24 січня 2020 р.

Д.Разумков подякував народним депутатам за плідну роботу і оголосив останнє пленарне засідання другої сесії Верховної Ради України 9-го скликання закритим.

У сесійній залі прозвучав Державний Гімн України.

Наступна третя сесія Верховної Ради України 9 скликання розпочнеться у вівторок 4 лютого 2020 року.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Допит Стерненка в суді по справі щодо необхідної оборони. Автор опублікував відео його допиту в суді по справі щодо необхідної оборони

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.