Українські журналісти закликають іноземних колег відвідувати Крим у законний спосіб
- Подробиці
- Опубліковано 18.10.2015 14:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3014
Комітет Незалежної медіа-профспілки України попереджає іноземних колег про кримінальну відповідальність за українським законодавством за порушення порядку в'їзду на тимчасово окупований півострів Крим та виїзд з нього.
13-18 жовтня у Ялті відбувається конференція молодих журналістів, у якій беруть участь колеги з деяких європейських країн. Ми припускаємо, що організатори конференції не попередили учасників про кримінальну відповідальність за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України.
Стаття 332-1 Кримінального кодексу України передбачає обмеження волі до трьох років за порушення цього порядку, а у разі порушення цього порядку групою - до п'яти років обмеження волі, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).
Медіа-профспілка нагадує колегам про резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року (А/RES/68/262) «Територіальна цілісність України», яка закликає не визнавати будь-яку зміну статусу Криму та утримуватися від будь-яких дій, які можна було б розцінювати як визнання такої зміни статусу.
Українське законодавство дозволяє журналістам інших країн відвідувати Крим у законний спосіб. Як це зробити, читайте за посиланням: http://mip.gov.ua/en/content/vizd-na-timchasovo-okupovanu-teritoriyu-ar-krim-dlya-inozemnih-zhurnalistiv.html, зазначають у прес-службі НМПУ.
Водночас НМПУ готує офіційне звернення до державних органів України щодо спрощення перетину адміністративного кордону з Кримом для іноземних журналістів. Також НМПУ готує офіційні листи до національних медійних організацій різних країн, які також входять до Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів, з роз'ясненням правил відвідувань тимчасово окупованого росіянами Криму.
Довідка.
У лютому 2014 року Росія окупувала та потім анексувала український півострів Крим, контролює його досі. Проукраїнські активісти були вигнані з Криму силою, заарештовані (Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв та багато інших) або вбиті (Решат Аметов, Станіслав Карачевський, Сергій Какурін). За даними ООН більше 20 тисяч мешканців Криму були змушені кинути свої оселі після анексії. Крим став базою для бойовиків, які потім розв'язали війну на сході України. Росіянин Ігор Гіркин (Стрєлков) розповідав у ЗМІ, що спочатку брав участь у анексії Криму, а потім пішов воювати на Донбас. З кримського міста Севастополь зараз відправляються російські військові, щоб бомбардувати міста Сирії. У Криму немає вільної преси, а права корінного народу - кримських татар - брутально порушуються.
Також з цієї категорії...
Турецький гамбіт для Путіна
15 апр. 2014 г.
В Симферополе река Салгир все...
15 окт. 2016 г.
Крымский вопрос: «А где здеся...
2 нояб. 2018 г.
Набираючі популярність...
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі