Вибори 2014 і згубність ментальної гречки
- Подробиці
- Опубліковано 27.10.2014 12:22
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 25783
Спочатку хороші новини – вперше в історії України в парламенті буде чітко проєвропейська більшість. Жодне політичне одоробло не зможе розколоти парламент питаннями «Європа чи «митний союз»?», державна «українська чи російська?», УПА – воююча сторона у Другій світовій? чи ні?
Але на цьому позитив закінчується.
Вже зараз можна говорити про перший результат парламентської кампанії – СПРАВЖНІХ виборів поки не відбулося. Відбувається змагання популізму. В центрі всіх політичних проектів – піар лідера. Передвиборчим надпрофесіоналізмом вважалося показати кілька людей з команди того лідера. Вся передвиборча дискусія – реклама, ролики, борди, газети – змагання навколо того? чий лідер, чи чия команда є кращою.
А як щодо стратегій, кроків, перших дій одразу після виборів?
Чи знаємо? як відрізнятимуться дії Порошенка після виборів від дій Яценюка? Чи дій Садового? Чи Тимошенко? Чи будь-якого іншого? Чи намагалися всі лідерські проекти хоча би спробувати донести до виборців свої програми? Чи почати дискусії з іншими політиками, які представлять інші програми?
А саме дискусія навколо передвиборчих програм і є суттю передвиборчої кампанії у розвинених демократіях, де на ярмарку стратегій і програм виборець вибирає те, що ближче йому. В цьому і полягає основна мотивація виборця йти на виборчу дільницю.
Тільки не в Україні.
І тоді, яка мотивація голосувати?
Мотивація обирати свою партію в українського виборця інша. Яка репліка на телешоу була емоційніша? Хто і коли кого зраджував у парламенті? Хто яскравіший? Чий біг борд виразніший?
Між партіями НЕ відбулося дискусій щодо того, які реформи потрібні країні. Що робити з освітою? Медициною? Бізнесом? Доктриною національної безпеки? Політичні програми не цікавлять політиків. Але мало цікавлять і громадян. У змаганні взяли участь лише лідерські проекти, які пишаються своїми лідерами. А не тим, що знають, як змінювати країну.
Відтак, після виборів обрані політики нічим не зобов’язані перед виборцями. Ви хотіли, щоби їх обрали? То вже маєте їх у ВР. Про які ще там зобов’язання ви говорите?..
Коли партії будуть творити коаліційну угоду, є шанс заповнити її конкретикою. Але яка буде ця конкретика – буде вибором політиків-переможців. А не громадян, які за них голосували. Враховуючи олігархічне фінансування політпроектів, зовсім не обов’язково ця конкретика працюватиме на економіку чи на боротьбу з корупцією. То чи стане у цьому разі парламент двигуном реформ? Чи знову буде перехідним і недовговічним?
Підкуп гарними словами та рекламними обгортками небезпечніший, ніж підкуп гречкою. Бо гречка карається Законом, і всі ніби розуміють, що так не має бути. Ментальна гречка гірше. Бо виборець її ковтає і вважає, що так і має бути. А потім настає чергове розчарування.
Але парадокс в тому, щоби зрозуміти згубність ментальної гречки, її спочатку треба наїстися. Щоби нарешті зрозуміти, що таке справжні вибори і справжні політики.
Sergiy Taran, facebook.com
Також з цієї категорії...
Віталій Кличко: Нас знищать опоненти,...
28 апр. 2012 г.
ВО «Батьківщина» поступилася кандидатами-мажоритарниками на...
15 окт. 2012 г.
Влада продовжує репресії проти кандидата...
12 нояб. 2012 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліцейські затримали зловмисницю, яка викрала...
17 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській землі22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархииПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі