Влада слідкує за громадянами в Інтернеті з 10 грудня 2013 року

slegka internet

 
Не поміченим громадськістю виявився факт затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформації (НКРЗІ) Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг з доступу до Інтернет). Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Автономної Спілки Трудящих. Дані правила, раніше схвалені рішенням НКРЗІ від 16.07.2013 № 445, були затверджені на засіданні Комісії 10.12.2013 - http://www.nkrz.gov.ua/uk/activities_nkrzi/news/1386693341/.


Найбільше в затверджених правилах привертає до себе увагу п.4.9, який встановлює вимоги до провайдерів. Так провайдери зобов`язані:

За власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів, і забезпечувати функціонування цих технічних засобів, а також у межах своїх повноважень сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення. Оператори телекомунікацій зобов'язані забезпечувати захист зазначених технічних засобів від несанкціонованого доступу.

Тобто, держава в особі НКРЗІ зобов`язує провайдерів власним коштом обладнати мережі пристроями, які будуть використовуватися «уповноваженими органами» для подальшого збору інформації та стеження за абонентами. Крім того, провайдерів зобов`язують «сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів», - простіше кажучи, «стукати» до відповідних органів. Ну, і звичайно, «недопущення розголошення організаційних і тактичних прийомів» означає, що провайдер буде не в праві повідомити особі, що за нею стежать.

За останній рік це вже не перша спроба влади втрутитися в свободу Інтернету. Нагадаємо, 04.06.2013 депутат-регіонал Володимир Олійник зареєстрував законопроект про цензуру Інтернету - http://avtonomia.net/2013/06/07/vlada-hoche-zakrivati-nebezpechni-sajti-protyagom-dobi/, який втім, після критики громадськості, пообіцяв відкликати його - http://avtonomia.net/2013/06/13/chastkova-peremoga-ast-avtor-zakonu-pro-tsenzuru-internetu-zlyakavsya-protestiv-2/.

Ми бачимо посилення авторитарних тенденцій в Україні, де останнім часом держава не гребує навіть прямим фізичним насиллям по відношенню до своїх громадян, а зараз бажає бачити людей «під ковпаком» та стежити за ними, і зобов`язати провайдерів допомагати їй у цьому.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.