У Таїланді опозиція готова до "останньої битви за народну революцію"

rev tailand

 
Найбільша акція протесту в Таїланді 9 грудня, як очікується, надасть вирішальний вплив на тривале протистояння уряду Йінглак Чинават і опозиції. Маніфестанти майбутні події називають "останньою битвою за народну революцію" і в разі програшу обіцяють добровільно здатися владі.


Навколо цієї події маніфестанти спробували створити справжню магію чисел, на вдачу. Початок акції призначено на 9:39 за місцевим часом. Маніфестанти пройдуть до Будинку уряду з займаних ними майданчиків по дев'яти основних маршрутах. Крім того, 9 грудня - Всесвітній день боротьби з корупцією. Одне з головних звинувачень на адресу уряду з боку опозиції є саме корупція, яка нібито вразила вищі ешелони таїландської влади.

Опозиціонери заздалегідь попередили жителів Бангкока про те, що в місті через марш маніфестантів очікуються величезні "корки" на дорогах. Адміністрація міжнародного аеропорту Суварнабхумі звернулася до пасажирів з проханням планувати своє прибуття до вильоту з урахуванням складної обстановки з рухом. Про призупинення занять з міркувань безпеки оголосили більше 30 шкіл, а також чотири університети.

Навколо Будинку уряду протягом вихідних поліція зводила бетонні укріплення. Як повідомив керівник Національної ради безпеки Таїланду Парадорн Паттанатабут, вранці в Будинок уряду запрошені дипломати з 60 країн, яким продемонструють, що уряд веде підготовку до "зустрічі" опозиціонерів за всіма міжнародними нормами, а поліція і військові, що охороняють основний офіс прем'єр-міністра, не озброєні. Влада Таїланду обіцяє не застосовувати силу до маніфестантів, які, в свою чергу, також ратують за "мирний переворот".

"Я обіцяю прийняти результати цієї битви. Якщо ми не переможемо, я віддам себе в руки правосуддя", - повідомив лідер вуличного руху Сутеп Таугсубан. Кримінальний суд Бангкока вже виписав ордер на його арешт за звинуваченням у спробі державного перевороту, який в Таїланді карається стратою або довічним ув'язненням. У той же час суд, щоб уникнути кровопролиття, наклав заборону на арешт Таугсубана в громадському місці. "Але якщо хтось завтра загине, заблокуйте Будинок уряду", - закликав своїх прихильників глава опозиціонерів. Влада Таїланду побоюється провокацій в ході акцій протесту. Минулого тижня під час штурму Будинку уряду двоє людей отримали вогнепальні поранення і були госпіталізовані. При цьому поліцейські, за повідомленням уряду, використовували для оборони тільки шашки зі сльозогінним газом, водомети і рушниці з гумовими кулями.

До акції протесту 9 грудня мають намір приєднатися всі депутати від Демократичної партії, які напередодні заявили про складання з себе повноважень у Національних зборах (парламенті) Таїланду. Рішення про демарш було прийнято на зустрічі членів Демократичної партії - найстарішого політичного об'єднання країни, що не перемагало на виборах з 1992 року. До демаршу в Національних зборах налічувалося 159 членів Демократичної партії. Загальна кількість народних обранців нижньої палати парламенту становить 500 осіб. Близько місяця тому дев'ять членів Демпартії, включаючи заступника її керівника Сутепа Таугсубана, склали з себе повноваження, щоб очолити рух опозиції, що вивела на вулиці Бангкока десятки тисяч своїх прихильників. Довибори на звільнені місця були призначені на 22 грудня цього року. Однак Демократична партія і правляча партія "Пиа тай" демонстративно відмовилися брати в них участь.

Дії демократів, які форсують політичну криза в Таїланді, як вважають спостерігачі, можуть прискорити процес розпуску Національних зборів. Перемога чи поразка маніфестантів у понеділок не приведе до миттєвого вирішення тривалої політичної кризи.

Прем'єр -міністр Таїланду Йінглак Чинават для поліпшення обстановки в країні готова розпустити парламент і сама піти у відставку, якщо за подібне рішення на референдумі проголосують більшість жителів королівства. Про це Чинават заявила в неділю, виступаючи по місцевому телебаченню.

Як зазначила глава кабміну, у разі розпуску парламенту позачергові вибори будуть проведені не пізніше, ніж через 60 днів. "Ми повинні провести референдум, щоб люди самі вирішили, як нам вчинити", - вважає Йінглак Чинават. Раніше вона неодноразово заявляла, що готова відмовитися від своєї посади і розпустити Національні збори, проте опозиції цього буде недостатньо. Лідер маніфестантів Сутеп Таугсубан, дійсно, публічно не раз зізнавався, що в разі нових виборів "люди Чинават знову прийдуть до влади". Політичні партії, створювані сім'єю Чинават, жодного разу не програли на виборах в Таїланді з 2001 року.

Опозиція в Таїланді домагається відставки Йінглак Чинават, вважаючи, що нею керує старший брат Таксин Чинават, усунений від влади в 2006 році і який живе за кордоном у вигнанні.

З початку серйозних хвилювань в Бангкоку загинули п'ятеро, поранення отримали близько 300 осіб, повідомляє ІТАР-ТАСС.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.