​Касперський намагається відбілити свою компанію і уряд росії від кібератак

Засновник і директор російської компанії «Лабораторія Касперського» (Kaspersky lab) заявив про готовність повної співпраці з урядом США для того, щоб розвіяти підозри про зв’язки компанії з кремлем і можливу причетність до кібероперацій російського уряду проти інших країн, повідомляє «Голос Америки».


В інтерв’ю американській агенції новин AP (Associated Press) у москві Євгеній Касперський сказав, що надасть можливість представникам уряду США працювати з вихідними кодами програмного забезпечення, а також згоден перенести в Америку частину дослідницької роботи компанії.

«Лабораторія Касперського» зі штаб-квартирою у москві та представництвами у багатьох країнах світу, спеціалізується на кібербезпеці та продає антивірусні комп’ютерні програми для захисту від зовнішнього втручання.

«Я готовий зробити усе можливе, щоб довести, що ми не діємо зловмисно», - сказав Касперський, який 1987 року закінчив Вищу школу КГБ та колись працював у міністерстві оборони росії, заявив: «Ми ніколи, ніколи не перейдемо на «темну сторону».

Касперський у розмові з АР визнав, що серед його працівників є колишні агенти російських спецслужб «найімовірніше у відділі продажу для роботи з урядовим сектором», але наполягав, що внутрішня мережа компанії розокремлена, і окрема людина не змогла би зловживати своїм становищем.

Увага до «Лабораторії Касперського» зросла на тлі низки великих міжнародних кібератак, а також підозр, що російський уряд міг використовувати хакерів для втручання у виборчу кампанію США 2016 року.

У межах розслідування можливості російського втручання Федеральне бюро розслідувань допитувало кількох американських працівників компанії.

Комітет сенату США з питань збройних сил минулого місяця висловив стурбованість, що «Лабораторія Касперського» може зазнавати впливу російського уряду.

Одна з пропозицій сенатського комітету полягає у забороні американським військовим використовувати програмне забезпечення компанії.

Американська телерадіомовна компанія ABC News повідомляє, що її журналістське розслідування виявило, що програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» опинилося в окремих службах міністерства оборони США через опосередковані закупівлі.

Сенатор від демократів Джин Шахін, яка входить до сенатського комітету з питань збройних сил, оприлюднила минулого тижня заяву, в якій стверджує, що «у Конгресі та поміж представників адміністрації панує згода, що «Лабораторії Касперського» не можна довіряти у захисті життєво важливої інфраструктури.

Україна внесла компанію «Лабораторії Касперського» та її українське відділення до списку російських підприємств під санкціями після того, як росія захопила Крим та почала військові операції на Донбасі.

Україна назвала росію джерелом низки кібернападів упродовж останніх кількох років, які зривали роботу урядових служб, енергетичних компаній, банків тощо.

Євгеній Касперський. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.