Удар у спину - Єврокомісія готує відповідь США в разі посилення ними санкцій щодо росії
- Подробиці
- Опубліковано 25.07.2017 12:05
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1685
Європейська комісія планує завдати «протягом днів» удару по США, якщо будуть узгоджені можливі нові санкції проти росії, які можуть бути остаточно сформульовані до кінця місяця і зробити європейські енергетичні та інші компанії уразливими до втручання США. Законодавство про санкції націлене на російські енергетичні, фінансові, залізничні, судноплавні, металургійні і гірничодобувні галузі. Про це пише Раян Гіт у статті «Брюссель готується завдати удару по США у відповідь на розширення російських санкцій», опублікованій на сайті видання Politico, передає «Голос Америки».
Республіканці і демократи в суботу повідомили про досягнення домовленості щодо законодавства про санкції проти росії, Ірану та Північної Кореї. Палата представників повинна провести голосування щодо цього законопроекту у вівторок, 25 липня.
Згідно з внутрішньою запискою, підготовленою для комісарів, яку бачило видання Politico, президент Комісії Жан-Клод Юнкер зокрема стурбований заходами, пов'язаними з енергетикою, які, на його думку, можуть бути несправедливо використані проти європейських енергетичних компаній.
У датованій 19 липня записці зазначається: «Заходи ризикують зруйнувати трансатлантичну єдність і єдність G7» щодо політики стосовно окупації росією українського Криму. Законопроект надасть президенту США Дональду Трампу право накладати санкції на будь-яку компанію (у тому числі європейську), яка вносить вклад у розробку або дію трубопроводів для експорту енергоресурсів в російській федерації або в Європі, або бере участь у нафтових справах з російськими компаніями.
Найбільше постраждає газопровід «Північний потік-2» з росії до Німеччини, який сам став джерелом політичних розбіжностей в ЄС, хоча в записці Єврокомісії говориться, що «насправді удар буде набагато більш масштабним». Німеччина і Австрія піддали гострій критиці запропоновані санкції в червні, звинувативши США в політизації своїх економічних інтересів у продажу поставок зрідженого природного газу в Європу, які будуть конкурувати з такими проектами, як «Північний потік-2» або «Південний газовий коридор».
Під загрозою також можуть опинитися нафтові і газові проекти в Каспійському морі, транзит газу через Україну і родовище Зохра біля берегів Єгипту – це через участь у них російських компаній.
Підхід Єврокомісії щодо пом'якшення наслідків санкцій буде розділений на три напрямки:
1) Домагатися публічної заяви від адміністрації США, подібної до тієї, яку президент Барак Обама подав у 2014 році, що надані повноваження не будуть використовуватися проти європейських компаній.
2) Використовувати «блокуючий статут ЄС», - постанову ЄС (Постанова Ради 2771/96), в якій йдеться про те, що будь-яке рішення, основане на екстериторіальних законах США, не може бути примусово здійснимим в ЄС.
3) Можливо застосувати у відповідь заходи Світової організації торгівлі.
Джерело Politico в Єврокомісії повідомило, що зміни, внесені в законопроект конгресменами в кінці минулого тижня, «набагато краще відповідають інтересам ЄС».
Жан-Клод Юнкер. Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Конгресса США одобрил «Акт Магнитского»,...
26 июн. 2012 г.
Венесуэльского политика убили на глазах...
6 авг. 2013 г.
В России опять хотят проверить...
4 нояб. 2015 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 янв. 2025 г.
1500 москалів подохло минулої доби...
24 янв. 2025 г.
Збито 25 ворожих БпЛА, 27...
24 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі