​росія три дні приховувала інформацію про пожежу на своєму атомному підводному човні

На тлі намагань москви обмежувати повідомлення про аварію на підводному човні, де загинули 14 осіб, російський президент визнав, що те судно оснащене ядерним реактором. Російський уряд каже, що інцидент стався у понеділок, але офіційно його визнали у вівторок, і лише у четвер з'явилася інформація про те, що той підводний човен атомний, повідомляє «Голос Америки».


Упродовж трьох днів кремль не повідомляв подробиць, посилаючись на державну таємницю та міркування безпеки.

Окреме зацікавлення щодо радіаційної загрози виявляла Норвегія, поблизу якої на березі Баренцевого моря розташований порт Североморськ, де перебуває аварійний підводний човен.

Норвезька служба ядерної безпеки у середу повідомила, що її аналізи не виявили підвищення рівня радіації і що вона зверталася до відповідної російської служби по додаткову інформацію.

У Североморську, який є базою північного флоту росії, також базувався підводний човен «Курськ», який затонув 2000 року, забравши життя 118 моряків.

Нові подробиці про останній інцидент стали відомі у четвер з офіційних репортажів про зустріч у кремлі президента володимира путіна з міністром оборони Сергієм Шойґу.

«Ядерний реактор на судні повністю ізольований і там немає людей. Екіпаж вдався до усіх необхідних заходів для захисту реактора, який перебуває у повному робочому стані», - сказано в офіційному викладі звіту міністра.

Шойґу також сказав, що пожежа спалахнула в акумуляторному відсіку судна і що люди загинули в результаті отруєння димом.

Урядовий російський часопис раніше повідомив, що той підводний човен проводив обстеження морського дна в Арктиці.

Найсмертельнішою катастрофою з атомними човнами називають втрату американської атомної субмарини USS Thresher, яка затонула під час випробувальних глибоководних занурень 1963 року з 129 людьми на борту.

Порт Североморськ на Баренцовому морі. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 12 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.