​У Британії партії змагаються за 650 місць у Палаті громад, аби вирішити подальшу долю Брезкиту

У Великій Британії відбуваються парламентські вибори, які були оголошені достроково, бо урядова Консервативна партія не мала дієвої більшості у парламенті і не змогла проводити ключові рішення, зокрема щодо припинення членства країни у Європейському Союзі, повідомляє «Голос Америки».


Партії змагаються за 650 місць у Палаті громад - нижній палаті парламенту, яка є головним законодавчим органом.

55-річний прем’єр-міністр Борис Джонсон закликав виборців віддати у четвер голоси за його Консервативну партію, щоб парламент ратифікував вже укладену угоду про вихід з ЄС.

Найбільша опозиційна партія, Лейбористська, заявляє, що Брекзит на умовах угоди Джонсона буде шкідливий для країни, і тому лейбористи обіцяють укласти нову угоду з Брюсселем та винести її на референдум для затвердження.

70-річний лідер лейбористів Джеремі Корбин каже, що на тому пропонованому референдумі британці мали б можливість також відмовитися від виходу з Євросоюзу, переглянувши рішення референдуму 2016 року.

Лейбористи обіцяють у разі приходу до влади розпочати масштабну націоналізацію інфраструктурних компаній, зокрема залізниць, а також збільшити податки на багатих.

Інша провідна британська політична сила, Партія ліберальних демократів, пропонує негайно відкликати заяву країни про припинення членства в ЄС і скасувати Брекзит одностороннім рішенням.

Важливу роль мають також інші партії Великої Британії, зокрема Шотландська національна партія, яка веде кампанію за відмову від Брекзиту, а також пропонує новий референдум у Шотландії про незалежність.

Попередні результати голосування на британських парламентських виборах будуть відомі у п’ятницю, хоча одразу після закриття дільниць о 10 вечора за місцевим часом, оголосять дані опитувань на виходах з дільниць.

Опитування упродовж виборчої кампанії давали підстави прогнозувати, що Консервативна партія Бориса Джонсона може здобути більше голосів, ніж інші партії, але було не відомо, чи матимуть консерватори більше половини мандатів і автоматичне право формувати новий уряд.

Борис Джонсон. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.