Англійці через суд вимагають від уряду Джонсона розслідувати втручання росії у проведення британського референдуму 2016 року

Група депутатів британського парламенту подала до суду, звинувачуючи уряд Бориса Джонсона у браку дій, що мали б захищати демократичні процеси країни від російського втручання. Позов вимагає, щоб було проведене незалежне розслідування тверджень, що уряд не зміг захистити права громадян на вільні і справедливі вибори, повідомляє «Голос Америки».


Головною підставою для звинувачень став оприлюднений у липні парламентський звіт, головні висновки якого полягали у тому, що урядові служби не реагували на підозри, що росія намагалася впливати на британський референдум 2016 року про членство у Європейському Союзі, а також на шотландський референдум 2014 року про незалежність.

Уряд Бориса Джонсона повністю відкидає звинувачення і заявляє, що Британія має «міцні системи» протидії спробам зовнішнього втручання.

Британський уряд також повідомив, що розробляє нові закони, які посилюватимуть захист від зловмисних дій з боку недружніх держав.

росія раніше неодноразово заперечувала, що втручається у вибори в інших країнах, але розслідування й викриття у пресі, зокрема у США та у низці країн Європи, вказували на вламування у комп'ютерні мережі, маніпулювання інформацією та фінансування, названі ознаками спроб впливу.

До групи шести позивачів входять депутати верхньої і нижньої палати британського парламенту від опозиційної Лейбористської та інших неурядових партій.

Позивачі стверджують, що уряд «бездіяльністю» порушив свій обов’язок забезпечити громадянам право на вільні і справедливі вибори, гарантоване Європейською конвенцією з прав людини.

«Йдеться про суверенітет і безпеку нашої країни разом зі справедливістю нашої демократії, і тому не можна дозволити, щоб наш уряд не був притягнутий до відповіді за навмисне заплющування очей», - сказала Керолайн Лукас, депутат від Зеленої партії.

Юридична компанія Leigh Day, яка репрезентує групу, заявила, що її залучили до намагань через суд домогтися, щоб уряд виконував «свій законний обов’язок незалежно розслідувати варті довіри звинувачення про російське втручання і належним чином захищати майбутні вибори від іноземного втручання».

Позов підтримав впливовий колишній дипломат і в минулому радник британського уряду з питань національної безпеки лорд Пітер Рікетс, який виступив у якості свідка.

«Якщо взяти важливість розуміння масштабів минулого російського втручання, щоб оцінювати загрози для майбутніх виборів, я не розумію, чому уряд вирішив не проводити розслідування», - йдеться у заяві від імені Пітера Рікетса.

Борис Джонсон. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.