​Ядерні випробування Франції в Алжирі дали про себе знати через 61 рік

Продукти розпаду давніх ядерних випробувань у пустелі Сахара, проведених Парижем у період колоніального панування в Алжирі, під час піщаних буревіїв досягли неба Франції. Алжирські дослідники порівняли цей інцидент з «приборкувачем змій, укушеним змією», повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Кілька днів тому Французька метеорологічна служба повідомила, що «через низький тиск на Піренейському півострові утворилися потужні повітряні хвилі, які принесли піски пустелі Сахара в країну».

Стало відомо, що піщинки в повітрі пофарбували небо Франції в жовтий і помаранчевий кольори на півдні, сході та в центрі країни.

В інтерв'ю France Plus дослідник Каннського університету П'єр Барбі повідомив, що недавні вітри, що мали місце у Франції, принесли з собою пісок з радіоактивними відходами.

«Небо Франції забарвилося в помаранчевий колір через принесеного з пустелі піску. Дослідження показали, що піщинки містять радіоактивний матеріал «цезій-137», який міг утворитися в результаті ядерних випробувань, проведених Францією в пустелі Сахара», - сказав учений.

За його словами, дослідження проводилися на зразках, взятих у районі Шапель-Дюбуа. Період радіоактивного напіврозпаду цезію-137 становить 30 років, зазначив Бербен.

Катастрофічні випробування Франції в Алжирі

Минуло трохи більше 61 року з моменту першого ядерного випробування Франції, проведеного 13 лютого 1960 року в пустелі Сахара на території Алжиру, яке отримало назву «Блакитний тушканчик».

Раніше глава МЗС Алжиру Сабрі Букадум заявив у соцмережах, що потужність ядерної бомби, випробуваної на полігоні в Алжирі, становила 70 кілотонн, що в 3-4 рази перевищує потужність скинутої на Хіросіму бомби. Жахливі наслідки вибуху все ще дають про себе знати», - написав Букадум.

У період свого кривавого колоніального панування Франція провела не менше 17 ядерних випробувань на території Алжиру в 1960-1966 роках. Навіть після здобуття Алжиром незалежності від Парижа в 1962 році Франція продовжувала проводити ядерні випробування в цій країні.

Алжир вимагає інформації щодо місця проведення ядерних випробувань, а також виплати компенсацій жертвам і постраждалим від впливу радіації. Франція ж відкидає всі висунуті проти неї звинувачення і вимоги Алжиру.

Алжирський історик Емір Рахілє повідомив агентству «Анадолу», що після Другої світової війни Франція вступила в «клуб ядерних країн» і проводила в цей період «ядерні випробування під приводом наукових досліджень».

Випробування Франції тривали до 1966 року, і деякі алжирські в’язні використовувалися в якості «піддослідних щурів» для вимірювання радіуса ефективності вибухів, зазначив Рахіль.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.