​Розмова Байден-Путін мала тривожні елементи, вважає прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький

«Найважливішим, наступним пунктом на нашій дипломатичній мапі є саміт Європейської ради наступного тижня; у порядку денному Ради буде переважати агресивна політика росії», - заявив у четвер в Римі прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький. Ще одним пунктом на мапі зустрічей очільника польського уряду з європейськими лідерами є Італія, де у четвер перебував прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький, повідомляє Польське радіо.


Після зустрічі з прем'єр-міністром Італії Маріо Драґі журналісти запитали голову польського уряду про найближчі плани польського дипломатичного наступу, пов'язаного з ситуацією на польсько-білоруському кордоні. «Найважливішим, наступним пунктом на нашій дипломатичній мапі є саміт Європейської ради наступного тижня», – повідомив прем’єр-міністр. «Цей саміт буде дуже важливим, тому що ми будемо обговорювати питання Східного партнерства», - підкреслив Моравєцький.

Прем'єр-міністр визнав, що, на жаль, «Східне партнерство» сьогодні «не в доброму стані» через те, що відбувається в Білорусі, а також через тиск на Молдову та Україну. «Ми дбаємо про стабільний і позитивний розвиток наших сусідів, і це одна з основних причин, чому в порядку денному Європейської ради, безумовно, буде домінувати агресивна політика росії», - сказав глава уряду.

«Я постараюся зробити цю тему не тільки основною та переважаючою темою Європейської ради, але й те, аби наші контрзаходи були конкретними», – сказав Моравєцький.

На додаток, Матеуша Моравєцького запитали, чи принесли переговори президентів США та росії якісь позитивні рішення.

«Розмова президентів США і росії Джо Байдена та владіміра путіна мала деякі тривожні елементи, оскільки не роль росії вирішувати, який тип оборонних механізмів НАТО має право активувати на своєму східному фланзі», - заявив прем’єр Польщі.

Президенти США та росії провели у вівторок відеорозмову. Білий дім заявив, що Байден попередив, що Сполучені Штати та їхні європейські союзники дадуть відповідь «сильними санкціями та іншими заходами» на військову ескалацію росії в Україні. Як повідомив радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, президент США сповістив, що від поведінки росії залежить, зокрема, майбутнє «Північного потоку-2» і сказав путіну, що «якщо він хоче, щоб газ йшов по трубопроводу», він не повинен нападати на Україну.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький розмовляв у четвер у Римі з головою італійського уряду Маріо Драґі про безпеку в Європі та загрози з боку росії. Прем'єр-міністр Польщі заявив, що під час недільної зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом переконуватиме його не піддаватися тиску росії щодо газопроводу «Північний потік-2».

«Північний потік-2 не має бути створений. Ми застерігали від того, що він може стати предметом шантажу, і, на жаль, це сталося сьогодні. І тому я наполегливо закликатиму пана канцлера Шольца, щоб не піддатися на тиск з боку росії і не дозволити, аби Nord Stream 2 був інструментом шантажу щодо України, щодо Польщі та Європейського Союзу», – заявив Матеуш Моравєцький.

Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.