​Анкара розчарована позицією ЄС щодо Східного Середземномор'я та Егейського моря

У МЗС Туреччини назвали неприйнятними спроби ЄС легітимізувати максималістські тези, що суперечать міжнародному праву, щодо Східного Середземномор'я та Егейського моря. У заяві зовнішньополітичного відомства висловлено розчарування упередженим ставленням до Анкари, продемонстрованого на останньому саміті лідерів країн Євросоюзу у Брюсселі, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


«Викликає жаль, що в резолюціях, прийнятих на саміті ЄС, проявляється упереджене, недалекоглядне і відірване від реальності ставлення до нашої країни», - йдеться у комюніке.

У відомстві нагадали про претензії Греції на 10-мильну зону в національному повітряному просторі Туреччини, мілітаризації Афінами островів Егейського моря біля узбережжя Туреччини та політику грецької влади щодо насильницького видворення прохачів притулку. У заяві наголошено, що мовчання ЄС з цих питань ніяк не сприяє їх вирішенню та завдає шкоди регіональній стабільності.

Туреччина зберігає свою позицію, засновану на принципах дотримання міжнародного права та добросусідських відносин, йдеться у заяві. «Відповідь на такий підхід нашої країни стратегією навмисного напруження та ескалації є прикладом абсолютної нещирості», - констатували в МЗС.

«Євросоюзу слід припинити жертвувати перевагами, які надасть процес вступу Туреччини до співтовариства та співпраці з нашою країною заради недалеких, незаконних та максималістських вимог Греції та адміністрації кіпріотів-греків», - додали у дипвідомстві.

Водночас МЗС Туреччини привітало прийняте за підсумками саміту рішення надати Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до ЄС, а також визнати європейську перспективу Грузії.

Поряд із цим у відомстві критикували затягування початку переговорів про вступ до Євросоюзу з Албанією та Північною Македонією, незважаючи на те, що вони вже є країнами-кандидатами в ЄС.

У заяві також міститься заклик до блоку надати статус кандидата Боснії та Герцеговині. У МЗС Туреччини висловили впевненість, що це піде на користь усьому континенту, включаючи Балкани.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.