​Президент Словенії: Захід зробив помилку, не висловивши належної реакції на анексію Криму

«На мій погляд, ми припустилися помилки, в період після анексії Криму. Справді, мали місце певні санкції у відповідь, але й тільки. Рестрикції не мали радикального характеру. Це показало путіну, що, у відповідь на бажані йому події, москва зіткнеться лише з незначною відповіддю. Це був помилковий сигнал», - заявив президент Словенії Борут Пахор в інтерв'ю турецькому інформагентству «Анадолу».


Президент Словенії дав високу оцінку єдності та солідарності країн Захід у відповідь на дії росії в Україні. «Ми запровадили жорсткіші антиросійські санкції і тим самим зберегли єдність. Захід не залишив Україну на самоті. путін не очікував подібного від нас», - сказав політик.

Пахор визнав, що не очікував від президента росії рішення про початок війни: «Я був здивований і розчарований, тому що як прем'єр і президент зробив багато кроків щодо покращення відносин з путіним».

Він наголосив, що Захід має зробити все можливе для підтримки України.

«Ми повинні допомагати і робити кроки у напрямку справедливого миру. На цьому етапі я не вважаю за ймовірне подібний мир. Сподіваюся, що невдовзі все зміниться. Ми маємо відстежувати дії влади України та особисто президента цієї країни. Разом з тим, не повинні упускати шансу на мир, якщо такий стане в нагоді», - сказав Пахор.

Він зазначив, що на даному етапі країни Заходу мають не такий великий вибір: «Ми повинні допомагати Україні та її народу захистити суверенітет на тлі агресії. Далі маємо спонукати сторони до напрямку мирного врегулювання протиріч».

Стосовно ситуації на Західних Балканах, лідер Словенії висловив думку, що країни регіону або зблизяться з росією, або співпрацюватимуть із блоком НАТО.

«Регіон (Західні Балкани) піде або в один або в інший бік. У цьому особливе значення мають дії НАТО. Якщо військово-політичний блок збереже вичікувальну позицію, то Західні Балкани потраплять під більший вплив росії, намітяться проблеми. Деякі країни перебувають під прямим тиском росії», - попередив президент.

Щодо зв'язків із Туреччиною, Пахор підкреслив значущість співпраці з Анкарою. «Це важливо і з геополітичної точки зору. Дуже добре, що Туреччина є частиною НАТО», - сказав Пахор.

Борут Пахор. Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.