У Фонді Карнеґі вважають, що вплив росії в Африці може зменшитися внаслідок війни в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 30.04.2023 17:06
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2393
Вплив росії в Африці, ймовірно, зменшиться за будь-якого результату війни в Україні. Таким є висновок аналітичної розвідки Фонду Карнеґі за міжнародний мир. Африканське сприйняття росії «охолоджується», стверджує автор статті на підставі опитувань та результатів урядових голосувань.
Західним урядам доведеться довіряти Африці щодо геополітичних питань, а не «лаяти суверенну позицію країн, які відчувають себе непоміченими та знехтуваними ними», - стверджується у статті «Чи змінить вторгнення в Україну російсько-африканські відносини?», опублікованій на сайті Фонду, повідомляє «Голос Америки».
Утім, опитування, здійснене американським Інститутом Ґеллапа серед понад тисячі африканських респондентів у 23 країнах, засвідчило, що африканське схвалення лідерства росії, незважаючи на низький рівень, залишається незмінно вищим, ніж у середньому по світу.
Як зауважувала газета New York Times, нещодавній витік документів розвідки США свідчать про те, що російська військова розвідка в лютому планувала пропагандистську кампанію з використанням африканських ЗМІ, щоб «переорієнтувати» громадську думку в Африці на росію та віддалити її від Заходу.
«Від Центральноафриканської Республіки до Мадагаскару, від Малі до Південної Африки росія прагне позиціонувати себе як оплот проти Заходу в Африці. Цей вплив став ще більш очевидним для західних урядів, коли 26 із 54 країн континенту відмовилися приєднатися до голосування в ООН щодо засудження російського вторгнення в Україну», – пише NYT.
Численні оглядачі зауважують, що росія наслідує тактику СРСР, намагаючись представити себе борцем проти західного колоніалізму заради того, щоб отримати доступ до ресурсів Африки. Як зазначає дослідник з Фонду Карнеґі, це робиться з мінімальними інвестиціями, через вплив на осіб, які приймають рішення.
Одна з ключових загроз для росії полягає в тому, що ностальгія за Радянським Союзом згасає разом із поколінням африканських лідерів, які отримували від нього користь.
«Вторгнення в Крим та Україну мало допомогли росії завоювати прихильність серед країн і громадян, які так багато пожертвували заради суверенітету та незалежності, особливо на континенті, який повільно рухається до демократії та розвитку», - вважають у Фонді Карнеґі.
Але важливо не перебільшувати роль росії в Африці, кажуть експерти. Вони застерігають, що небезпека може бути і тому, що росія раптово буде змушена покинути Африку і залишить по собі вакуум, що «може бути більш дестабілізуючим, ніж її присутність».
Загалом у світі різко погіршилося ставлення до російських керівників у 2022 році, повідомляв Голос Америки.
Нещодавно представники Торгово-промислової палати України побували в ПАР, щоб спробувати просунути позицію Києва.
ЗМІ повідомляють про активність на африканському континенті російської приватної військової компанії «Група Вагнера». Так, організація за повідомленням газети Washington Post встановила тісні зв’язки з силами безпеки однієї з найбільших країн Африки - Судану та намагалася використати ці зв’язки для просування економічних і військових інтересів москви.
Вагнерівці та особисто очільник групи найманців Євген Пригожин прагнуть у Судані та інших країнах Африки не тільки доступу до природних ресурсів (зокрема, золота), але і політичної ролі, заявив спецкореспондент ВВС Григор Атанесян.
Американський телеканал CNN повідомляв про факт передачі ракет вагнерівцями із Лівії в Судан - літаком, який перед тим побував на російській авіабазі у Сирії.
США натомість оголосили, що працюють спільно зі союзниками і партнерами, щоб «приборкати вплив «Групи Вагнера» на африканському континенті, а також і в інших місцях», цитував Голос Америки заступника речника Держдепартаменту США Веданта Патела.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
На США обрушился новый ураган
7 нояб. 2012 г.
Знищено об'єкти терористів, що готувалися...
28 июн. 2016 г.
У передмісті Дамаска силами режиму...
17 нояб. 2017 г.
Набираючі популярність...
Плановий нігілізм позеленілої мегапотужної хуцпи
15 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
17 нояб. 2024 г.
1640 кацапів подохло минулої доби...
17 нояб. 2024 г.
Останні новини
17.11.2024 15:31
Що відбувалося на Чонгарі під час російського вторгнення?17.11.2024 14:40
Збито 144 повітряні цілі - 102 ракети та 42 БпЛА ворога17.11.2024 09:02
1640 кацапів подохло минулої доби на українській землі16.11.2024 12:28
Збито 53 ворожі БпЛА16.11.2024 12:21
1650 москалів подохло минулої доби на українській землі15.11.2024 19:02
Плановий нігілізм позеленілої мегапотужної хуцпиПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі