Атомне бомбардування Хіросіми: 78 років потому
- Подробиці
- Опубліковано 06.08.2023 20:42
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2509
Пройшло 78 років від дня атомних бомбардувань японських міст Хіросіма та Нагасакі. Удару по Хіросімі було завдано в понеділок, 6 серпня 1945 року, а через три дні - у четвер, 9 серпня, американська авіація скинула бомбу на Нагасакі, нагадує турецьке інформагентство «Анадолу».
Скинута на Хіросіму атомна бомба Little Boy («Малюк»), тротиловий еквівалент якої складав 13 тис. тонн, знищила близько 70 відсотків міста.
Вибух зрівняв із землею все в радіусі 1,5 км. Температура в епіцентрі сягала трьох тисяч градусів. Відразу після трагедії загинуло 80 тис. осіб, а до кінця 1945 року кількість жертв досягла майже 200 тисяч.
Багато поранених загинули через відсутність медичної допомоги. Ті, хто приїжджав у місто для надання допомоги, також гинули від дії радіації.
Хіросіма, одна з найважливіших баз японського флоту під час війни, на той час була також відома як центр виробництва торпед.
Однак вважається, що причина удару по місту не обмежується цим фактором, іншим критерієм є те, що місто знаходиться на березі моря та оточене горами.
Після атомного удару по Хіросімі з чисельністю населення 255 тис. осіб, США увійшли в історію як перша країна, яка використовувала атомну бомбу.
Через три дні атомна бомба Fat Man («Товстун») еквівалентом 21 тисячі тонн тротилу була скинута на місто Нагасакі з висоти 500 метрів.
Жертвами стали 39 тисяч осіб, на кінець року ця цифра зросла до 75 тис. осіб.
Половина міста з чисельністю населення 195 тис. осіб була повністю зруйнована.
Стверджується, що Нагасакі став мішенню через підприємства важкої промисловості.
За даними японської влади, всього внаслідок скидання атомних бомб загинуло близько 500 тисяч людей.
Застосування атомних бомб є «переломним моментом» Другої світової війни.
Рішення щодо атомного бомбардування було схвалено президентом США Гаррі Труменом як «демонстрацію потужності» Радянському Союзу, що поширив вплив на сході Європи та в Східній Азії.
Токіо відмовилося від беззастережної капітуляції, яку вимагали в липні 1945 року США, Великобританія та Китай на основі Потсдамської декларації.
На початку серпня Японія погодилася на капітуляцію, але з низкою умов, які були відкинуті. Настали атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі.
15 серпня імператор Японії Мітіномія Хірохіто оголосив про капітуляцію. Продовження війни загрожує знищенням японського народу, сказав імператор у своєму посланні.
Хібакуся - жертви атомних бомбардувань
Ті, кому вдалося залишитися живими після ядерних вибухів у Японії, отримали назву хібакуся. У цю категорію входять не лише ті, хто сам вижив, а й друге покоління – діти, які народилися у постраждалих від вибухів жінок.
Атомні бомбардування викликали тривалі психологічні розлади у «хібакуся», а також такі хвороби, що важко піддаються лікуванню, як рак, тератоморфа (потворність) та інвалідність.
Аналізи, взяті в хібакуся, і сьогодні використовуються при оцінці рівня зараження та безпеки на ядерних об'єктах.
Атомні бомби, що спричинили загибель тисяч людей, викликали також знищення всього рослинного та природного життя в зоні впливу.
Енергія атомного вибуху спалила всі будівлі, живих істот та природу на площі приблизно 2 квадратні кілометри, дію ядерних частинок, викинутих в атмосферу, можна побачити у водах регіону і сьогодні.
Фото aa.com.tr
Також з цієї категорії...
Глава МИД РФ опроверг информацию...
26 февр. 2013 г.
Сирійська опозиція закликала чинити тиск...
1 июн. 2019 г.
Іноземні нафтові компанії залишають ринок...
5 июл. 2021 г.
Набираючі популярність...
Плановий нігілізм позеленілої мегапотужної хуцпи
15 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
17 нояб. 2024 г.
1640 кацапів подохло минулої доби...
17 нояб. 2024 г.
Останні новини
17.11.2024 19:04
Джо закликав Сі переконати Ина не допомагати пу17.11.2024 15:31
Що відбувалося на Чонгарі під час російського вторгнення?17.11.2024 14:40
Збито 144 повітряні цілі - 102 ракети та 42 БпЛА ворога17.11.2024 09:02
1640 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 листопада обговорив актуальні події на фронті :
Коментарі