​Лідери країн G20 ухвалили підсумкову декларацію саміту в Нью-Делі - у документі привертається увага до ролі Туреччини щодо зернової угоди

Лідери країн G20 ухвалили підсумкову декларацію саміту в Нью-Делі. У документі було наголошено на неприпустимості застосування ядерної зброї на тлі продовження нападу росії на Україну, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


«Відповідно до Статуту ООН, усі держави мають утримуватися від загроз та використання сили для досягнення територіальних придбань, спрямованих проти територіальної цілісності, суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави, а також застосування ядерної зброї», - йдеться у документі.

У документі наголошується, що країни, що розвиваються, і найменш розвинені, все ще намагаються оговтатися від наслідків пандемії та економічних потрясінь, які перешкоджають прогресу в досягненні цілей ООН у сфері сталого розвитку, і що існують різні думки та оцінки щодо цієї ситуації.

Крім того, у документі привертається увага до зусиль Туреччини щодо зернової угоди.

«Ми цінуємо зусилля щодо досягнення Стамбульських угод за посередництвом Туреччини та ООН про доступ російських продуктів харчування та добрив на світові ринки», - йдеться в документі.

У декларації міститься заклик до негайного та безперешкодного забезпечення вивезення зерна, продуктів харчування та добрив із росії та України.

«Це необхідно для задоволення попиту в країнах, що розвиваються, і найменш розвинених, і головним чином в Африці», - йдеться в документі.

У підсумковій декларації наголошується, що міністри фінансів та керуючі центральних банків країн «Великої двадцятки» обговорять дорожню карту розвитку криптовалют у жовтні 2023 року.

«Схвалюємо рекомендації високого рівня Ради з фінансової стабільності G20 щодо регулювання, нагляду та спостереження за діяльністю криптовалютних активів», - йдеться у документі.

У декларації робиться акцент на те, що країни, що розвиваються, повинні бути краще представлені в міжнародних фінансових та економічних інститутах.

«На різних майданчиках йшлося про необхідність вдихнути нове життя в систему багатосторонності, щоб відповідати глобальним викликам XXI століття, зробити глобальне управління більш репрезентативним, ефективним, прозорим та підзвітним. У цьому зв'язку необхідно пожвавити систему багатосторонності та зробити її більш інклюзивною, потрібні реформи, спрямовані на здійснення порядку денного на період до 2030 року», - йдеться у документі.

Крім того, у декларації підкреслюється, що країнам, що розвиваються, необхідно 5,8-5,9 трлн доларів для досягнення своїх цілей з викидів до 2030 року.

Саміт лідерів G20 проводиться на регулярній основі один раз на рік у різних країнах. Нинішнього року захід у 18-е проходить в Індії під девізом «Одна Земля, одна сім'я, одне майбутнє». Головна тема заходу: «Інклюзивний та стійкий світ». Індія вперше приймає форум, зустрічі відбуваються у найбільшому виставковому центрі Прагаті Майдан (Бхарат Мандапам).

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 листопада обговорив актуальні події на фронті :

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.