​Азербайджан обіцяє допомогти Євросоюзу зберегти транзит російського газу через Україну

Азербайджан веде перемовини з москвою щодо збереження транзиту російського газу до Європи. Термін поточної угоди спливає наприкінці цього року. Президент Азербайджану Ільгам Алієв повідомив 20 липня, що намагається сприяти продовженню договору про транспортування російського газу до ЄС через територію України. Термін дії п'ятирічної угоди між російським «газпромом» та українським «Нафтогазом» спливає 31 грудня 2024 року, повідомляє Голос Америки, посилаючись на інформацію агенції Reuters.

За словами Алієва, Європейський Союз та Україна звернулися до Азербайджану з проханням допомогти в укладанні угоди.

«Продовження контракту можливе, – заявив президент журналістам. – Ми намагатимемося допомогти».

Україна раніше заявляла, що не продовжуватиме контракт, за яким щороку до Європи поставляється близько 15 мільярдів кубометрів російського газу.

Проте Київ допускає збереження угоди на певних умовах та за участю європейських компаній.

Хоча ЄС скоротив велику частину імпорту російського газу, деякі країни Центральної Європи, як і раніше, залежать від нього. Серед них, наприклад, Австрія, яка отримує більшу частину свого газу з росії трубою, що проходить через Україну.

Про це пише і видання Bloomberg, інформуючи, що Азербайджан може експортувати газ через Україну після закінчення чинного контракту з росією.

Тим часом Словаччина відреагувала на рішення Києва внести російську групу «Лукойл» у санкційний список, що призвело до припинення поставок до Словаччини та Угорщини, інформує Reuters.

Deutsche Welle нагадує, що ЄС має за мету повністю відмовитися від російського газу до 2027 року попри нинішню залежність від нього кількох країн. Одним із варіантів є укладання нового контракту між «Газпромом» і європейським енергетичним підприємством, яке купуватиме газ на російсько-українському кордоні, направлятиме його до Євросоюзу і платитиме «Оператору газотранспортної системи України» (ОГТСУ) за транзит.

Другий варіант, додає DW, передбачає нарощування постачань газу з Азербайджану за допомогою Трансанатолійського газопроводу (TANAP). Проте цей шлях вже є завантаженим, а Баку не має можливості прокачувати через нього більше палива, тому розширення займе час.

«Таким чином, ЄС міг би домовлятися про постачання азербайджанського газу через територію України, але для цього знову потрібно було б залучити рф до схеми постачання», – підсумовує видання.

Ільгам Алієв. Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 вересня розповів про бої біля Покровська та атаку на Новоросійськ

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.