​Для тіньового флоту росії на сході Китаю закрили порти, які потрапили під санкції США

Найбільші порти на східному узбережжі Китаю закрили вхід для нафтових танкерів, які потрапили під санкції США, пише 8 січня Reuters з посиланням на неназваних трейдерів. Три трейдери, які розмовляли з Reuters, розповіли, що китайська компанія Shandong Port Group у понеділок опублікувала повідомлення про заборону на вхід підсанкційних російських суден до своєї мережі портів. Це рішення потенційно обмежує доступ суден з чорного списку до основних енергетичних терміналів на східному узбережжі Китаю, пише Голос Америки.

Повідомляється, що Shandong Port Group контролює основні порти на східному узбережжі Китаю, включаючи Циндао, Жичжао, Яньтай, які є основними терміналами для імпорту санкційної нафти.

Рішення ухвалено в той час, коли Міністерство оборони США внесло в чорний список COSTCO, провідну китайську судноплавну компанію, та низку інших компаній за ймовірні зв’язки з військовою діяльністю.

Також надходили повідомлення про те, що адміністрація президента США Джо Байдена планує накласти санкції на велику кількість додаткових танкерів «тіньового флоту», залучених до російської торгівлі енергоносіями.

Як повідомляв Голос Америки, у грудні 2024 року Британія запровадила санкції щодо 20 суден тіньового флоту, які перевозять незаконну російську нафту.

Обмеження щодо «тіньового флоту» росії увійшли до 15-го пакета санкцій Євросоюзу, затвердженого 16 грудня.

ЄС наклав санкції на 52 додаткових судна так званого «тіньового флоту», який росія використовує для незаконного транспортування «нафти чи нафтопродуктів, доставлення зброї, крадіжки зерна або підтримки російського енергетичного сектору» в обхід західних обмежень та без належного рівня страхування чи вжиття заходів безпеки стосовно навколишнього середовища.

Загальна кількість підсанкційних суден, таким чином, збільшилася до 79. Такі судна не матимуть доступу до портів ЄС й не зможуть отримувати послуги в блоці.

Як повідомляв днями Голос Америки, обсяг «тіньового флоту» росії оцінюють у близько 600 суден.

За підрахунками експертів, за допомогою «тіньового флоту» експортується майже 70% російської нафти, яка перевозиться танкерами. За оцінкою Atlantic Council, майже три чверті російських постачань нафти здійснюється з використанням «тіньового флоту». Ці дані, як пише газета The Guardian, ілюструють проблеми, яких зазнають західні країни, що намагаються скоротити доходи росії від експорту нафти шляхом запровадження так званої цінової стелі на російську нафту.

«Тіньовий флот» – це спосіб обійти санкції для країн, яким заборонено торгувати нафтою або, як у випадку росії, на торгівлю накладено обмеження (зокрема, у вигляді цінової стелі).

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 8 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.