Заповідник погрожує громадськості «віддячити» судом за турботу
- Подробиці
- Опубліковано 03.11.2009 11:53
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 4595
Опукський заповідник. Фото www.anti-crime.org |
Після того, як у вересні 2009 року природоохоронці з різних міст звернулись до контролюючих органів з проханням проконтролювати законність зйомок кінофільму «Сорок третій номер» в Опукському природному заповіднику, дирекція заповідника заявила про намір подати до суду на громадські організації з метою відшкодування моральних збитків. При цьому стало відомо, що сам заповідник не отримував дозволу на зйомки.
У першій декаді вересня 2009 р. в колах громадських природоохоронних організацій була поширена інформація про наміри зйомок на території регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Караларський» та Опукського природного заповідника кінокомпанією «Гераплат» та кіностудією «Ялтафільм» 8-мисерійного гостросюжетного художнього фільму «Сорок третій номер», а також інформація про те, що дані зйомки пройшли погодження в органах місцевої влади АР Крим. У зв’язку з цим декілька громадських організацій та громадян Києва, Харкова, Дніпропетровська та Мінська (Білорусь) звернулись до контролюючих органів з проханням встановити - чи відповідають дані зйомки чинному природоохоронному законодавству. Адже підстави перейматись дійсно є: йдеться про можливі порушення статей 16, 23 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Пошкодження території природно-заповідних об’єктів може тягти відповідальність згідно зі ст.252 Кримінального кодексу України.
Звертаючись до контролюючих органів, у даному випадку всі учасники кампанії здійснили свій громадський обов’язок щодо охорони заповідного режиму Опукського природного заповідника та РЛП «Караларський». Право на таке звернення гарантоване громадянам та громадським організаціям Конституцією України.
Реакція на звернення природоохоронних організацій виявилась більш ніж неочікуваною. На адреси організацій, що звертались з проханням проконтролювати дотримання охоронного режиму в заповіднику, надійшов лист від адміністрації самого Опукського природного заповідника № 247 від 25.10.2009 р. В цьому листі в. о. директора природного заповідника В.А. Максименко переконливо просить природоохоронців вибачитись та спростувати поширену інформацію, що на його думку не відповідає дійсності, та погрожує в разі невиконання цієї вимоги звернутись до судових органів з метою опротестування неправдивої інформації та компенсації моральних збитків, нанесених заповіднику (хоча територія заповідника, як природний масив, не може мати моральних збитків від письмового звернення будь-якого змісту).
Листом №В-40/167/2 від 23.09.09 Республіканський комітет охорони навколишнього природного середовища АР Крим повідомив громадськість, що зйомки кінофільму погоджувались Державною службою заповідної справи України – органом, якому підпорядкований цей природний заповідник.
Однак у своєму листі №24/610/99г від 2.10.2009 р. Державна служба заповідної справи України повідомляє, що не надавала жодних погоджень на зйомки даного фільму на території як Опукського заповідника, так і РЛП «Караларський». Втім ще більшу цікавість викликає неузгодження між відповідями Рескомприроди АР Крим та Держслужбою заповідної справи. То були зйомки погоджені чи ні?
Хочеться нагадати, що не так давно розгорівся конфлікт навколо зйомок кінофільму «Обитаемый остров» в сусідньому – Казантипському заповіднику. Тоді зйомки фільму, навіть за умови, що вони мали всі погодження, були визнані незаконними, за що керівництво заповідника сплатило штраф в сумі 18 000 грн. На момент зйомок «Обитаемого острова» Казантипський заповідник очолював саме той В.А. Максименко, що тепер працює в. о. директора Опукського заповідника. Зважаючи на це, громадськість ставить перед Державною службою заповідної справи питання про невідповідність пана Максименка посаді директора будь-якого українського заповідника.
Громадські організації звернулись за роз’ясненнями до Мінприроди України, а також до Генеральної прокуратури з проханням з’ясувати, на яких підставах Рескомприроди АР Крим надає інформацію прямо протилежно відомостям Держслужби заповідної справи.
Таким чином, за щире прагнення допомогти збереженню заповідного режиму Опукського заповідника, сам заповідник протиправно погрожує громадськості судом та моральними збитками.
Чи доцільне подальше перебування такої особи на чолі одного з найважливіших кримських заповідників? – питання риторичне. Громадська кампанія за збереження кримських заповідників триває. Про подальший розвиток подій буде повідомлено додатково.
Національний екологічний центр України,
Дружина охорони природи «Зелене майбутнє»
Також з цієї категорії...
Захисник Тимошенко прокоментував долучення судмедекспертизи...
23 июл. 2012 г.
На Хмельниччині взято під варту...
2 июн. 2015 г.
Затримано громадянина, який намагався надати...
2 мар. 2016 г.
Набираючі популярність...
Верховний Суд, НААУ та АСГСУ:...
10 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
11 янв. 2025 г.
1570 кацапів подохло минулої доби...
11 янв. 2025 г.
Останні новини
11.01.2025 10:02
1570 кацапів подохло минулої доби на українській землі10.01.2025 09:50
Без кодекса в голові10.01.2025 09:18
1830 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі