Україні світить штраф майже 10 млрд доларів - за недобір російського газу

gass

 
Недобір Україною в 2013 році російського газу призведе до нарахування їй штрафів у розмірі майже в 10 млрд доларів. Таку оцінку наводить у своєму аналізі щодо поточної ситуації на ринку газу України Фонд національної енергетичної безпеки (ФНЕБ), повідомляють «Конфлікти і закони » з посиланням на ІТАР-ТАСС.


За словами заступника гендиректора Фонду національної енергетичної безпеки Олексія Грівача, « Нафтогаз » вкотре йде на порушення умов «бери або плати » за контрактом і отримає від «Газпрому» новий рахунок на початку 2013 року».

«За нашими оцінками, « Нафтогаз »навряд чи зможе за підсумками року закупити у «Газпрому »понад 17-18 млрд кубометрів. А повинен - 41,6 млрд кубометрів. За середньоконтрактною ціною в 410 доларів за тисячу кубометрів, недобір буде коштувати під 10 млрд доларів», - додає експерт.

Крім того, ФНЕБ стверджує, що заява української сторони з приводу високих цін на російський газ, щодо цін по реверсу з Європи, так само не зовсім вірна.

«На початку року українські чиновники розповідали про те, наскільки російський газ дорожче, ніж купується через реверсні схеми. Так, у лютому-березні різниця досягала 36-39 доларів за 1 тисячу кубометрів. Але потрібно розуміти, що мова йде про середні ціни імпортного газу для України. А «Нафтогаз» і Ostchem ( прим. другий крупний імпортер газу на ринок України, підконтрольний бізнесменові Дмитру Фірташу), купували газ у «Газпрому» за різними цінами», - каже Гривач.

При цьому «структури Фірташа платили більше, ніж «Нафтогаз». Різниця в ціні в першому кварталі становила близько 30 доларів. У підсумку середня ціна імпорту з Росії становила 420 доларів. Хоча якби весь газ придбав « Нафтогаз», то вона була б на рівні 406-407 доларів і майже не відрізнялася від ціни «реверсних» поставок в 390 доларів », - нагадує заступник директора ФНЕБ.

Згідно з аналізом фонду, «на початку третього кварталу (липень- серпень), коли Ostchem знизив обсяги імпорту, а «Нафтогаз », навпаки, став імпортувати, щоб почати заповнювати ПСГ за рахунок газпромівського авансу, ціни практично зрівнялися «різниця всього 4 долари при непорівнянних обсягах (реверс - кратно менші обсяги)».

«Виходить, що лібералізація імпорту (початок поставок газу з Європи) призвела до того, що середня імпортна ціна на російський газ для України зросла і була вища за ту, яку раніше Київ називав кабальною», - додає Гривач.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.