​Розслідування справи Гантера Байдена затягнеться - федеральний прокурор отримав повноваження спеціального прокурора

Розслідування справи Гантера Байдена, сина чинного президента США, буде вести спеціальний прокурор з додатковими повноваженнями, оголосив у п’ятницю генпрокурор США. Меррік Ґарленд підвищив статус федерального прокурора Девіда Вайса, який уже висунув кримінальні звинувачення у цій справі. Нові повноваження нададуть прокурору додаткові ресурси для продовження розслідування та висунення нових звинувачень за межами штату Делавер, повідомляє Голос Америки.

Несподівана заява пролунала після того, як прокурори оголосили в судовій заяві в п’ятницю, що переговори про визнання провини з командою захисту Байдена зайшли «в глухий кут» і що справа матиме судовий розгляд.

Вайс був призначений Трампом на посаду прокурора США в штаті Делавер у 2018 році, він розслідував закордонні ділові операції Гантера Байдена з 2019 року. Адміністрація Байдена залишила його на посаді, щоб продовжити це розслідування. Республіканці наполягають на розслідуванні ділових операцій Гантера Байдена.

У повідомленні Міністерства юстиції в п'ятницю Ґарленд пояснив, що він зробив цей крок після запиту Вайса на початку цього тижня. Ґарленд сказав, що по закінченні розслідування спеціальний прокурор підготує звіт, і Міністерство юстиції оприлюднить його в якомога повнішому вигляді.

«Призначення пана Вайса дає більше впевненості американському народу, департамент відданий незалежності та підзвітності в особливо чутливих питаннях», — сказав Ґарленд на пресконференції.

Адвокат Гантера Байдена, Кріс Кларк, відповів у заяві: «Ми впевнені, що коли всі ці маневри будуть закінчені, мій клієнт матиме рішення і успішно продовжуватиме своє життя». Кларк додав, що розслідування триває вже п'ять років.

За даними прокуратури США в Делавері, Гантера Байдена звинуватили у двох податкових правопорушеннях за нібито несплату податку на прибуток у 2017 і 2018 роках, коли він заробив понад 1,5 мільйона доларів.

Також йому загрожує додаткове звинувачення у кримінальному злочині за нібито володіння вогнепальною зброєю під час наркозалежності та вживання наркотиків.

У цих двох справах раніше Гантер Байден домовився з прокуратурою про те, що визнає себе винним, щоб уникнути тюремного терміну.

Однак суддя окружного суду США Меріеллен Норейка скасувала угоду через «нестандартні умови» та «незвичайний» характер запропонованої резолюції щодо звинувачення у володінні вогнепальною зброєю.

Республіканці хочуть, щоб молодшого Байдена притягнули до кримінальної відповідальності разом із президентом. Вони стверджують, що президент Байден отримав прибуток від бізнес-операцій свого сина в Україні та Китаї.

На тлі розслідувань справ колишнього президента Дональда Трампа, оглядачі кажуть, що п’ятничне оголошення також може розвіяти деякі твердження консерваторів про те, що в США існує два стандарти правосуддя – один для республіканців і інший для нинішнього президента та його сина.

Меррік Ґарленд. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.