​Розслідування справи Гантера Байдена затягнеться - федеральний прокурор отримав повноваження спеціального прокурора

Розслідування справи Гантера Байдена, сина чинного президента США, буде вести спеціальний прокурор з додатковими повноваженнями, оголосив у п’ятницю генпрокурор США. Меррік Ґарленд підвищив статус федерального прокурора Девіда Вайса, який уже висунув кримінальні звинувачення у цій справі. Нові повноваження нададуть прокурору додаткові ресурси для продовження розслідування та висунення нових звинувачень за межами штату Делавер, повідомляє Голос Америки.

Несподівана заява пролунала після того, як прокурори оголосили в судовій заяві в п’ятницю, що переговори про визнання провини з командою захисту Байдена зайшли «в глухий кут» і що справа матиме судовий розгляд.

Вайс був призначений Трампом на посаду прокурора США в штаті Делавер у 2018 році, він розслідував закордонні ділові операції Гантера Байдена з 2019 року. Адміністрація Байдена залишила його на посаді, щоб продовжити це розслідування. Республіканці наполягають на розслідуванні ділових операцій Гантера Байдена.

У повідомленні Міністерства юстиції в п'ятницю Ґарленд пояснив, що він зробив цей крок після запиту Вайса на початку цього тижня. Ґарленд сказав, що по закінченні розслідування спеціальний прокурор підготує звіт, і Міністерство юстиції оприлюднить його в якомога повнішому вигляді.

«Призначення пана Вайса дає більше впевненості американському народу, департамент відданий незалежності та підзвітності в особливо чутливих питаннях», — сказав Ґарленд на пресконференції.

Адвокат Гантера Байдена, Кріс Кларк, відповів у заяві: «Ми впевнені, що коли всі ці маневри будуть закінчені, мій клієнт матиме рішення і успішно продовжуватиме своє життя». Кларк додав, що розслідування триває вже п'ять років.

За даними прокуратури США в Делавері, Гантера Байдена звинуватили у двох податкових правопорушеннях за нібито несплату податку на прибуток у 2017 і 2018 роках, коли він заробив понад 1,5 мільйона доларів.

Також йому загрожує додаткове звинувачення у кримінальному злочині за нібито володіння вогнепальною зброєю під час наркозалежності та вживання наркотиків.

У цих двох справах раніше Гантер Байден домовився з прокуратурою про те, що визнає себе винним, щоб уникнути тюремного терміну.

Однак суддя окружного суду США Меріеллен Норейка скасувала угоду через «нестандартні умови» та «незвичайний» характер запропонованої резолюції щодо звинувачення у володінні вогнепальною зброєю.

Республіканці хочуть, щоб молодшого Байдена притягнули до кримінальної відповідальності разом із президентом. Вони стверджують, що президент Байден отримав прибуток від бізнес-операцій свого сина в Україні та Китаї.

На тлі розслідувань справ колишнього президента Дональда Трампа, оглядачі кажуть, що п’ятничне оголошення також може розвіяти деякі твердження консерваторів про те, що в США існує два стандарти правосуддя – один для республіканців і інший для нинішнього президента та його сина.

Меррік Ґарленд. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Сложилась очень тяжелая обстановка на линии фронта - мы отошли на трех оперативных направлениях, и эта ночь была у нас довольно горячая

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.