За позовом РФ суд заарештував сто вагонів Київського метрополітену

metropoliten kollaps

 
Мер Києва Віталій Кличко звернувся до РНБО та Президента України з проханням допомогти у вирішенні ситуації зі 100 вагонами КП «Київського метрополітену», які сьогодні прагне відсудити російська компанія ТОВ «Укррослізинг». Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Київського міського голови.


Мер зазначив, що представники російської компанії через суд вимагають від столичного метрополітену погасити накопичений борг розміром майже 2 млрд грн, який утворився у 2010-2013 роках. На підставі цього звернення, зауважив Віталій Кличко, 13 травня Господарський суд м. Києва навіть наклав арешт на сотню взятих у лізинг вагонів, чим поставив під загрозу безперебійне функціонування транспортного сполучення міста.

«Лише завдяки вчасно поданій апеляції нам вдалось домогтися зняття арешту з вагонів та уникнути транспортного колапсу столиці. Але, незважаючи на це, ситуація й досі далека від вирішення», – зазначив Київський міський голова.

Він підкреслив, що КП «Київський метрополітен» є стратегічним підприємством столиці, життєдіяльність якого сьогодні опинилась під загрозою через дії іноземної компанії.

«Ця залежність утворилася у 2009 році, коли київські чиновники провели тендер, на якому перемогла компанія ТОВ «Укррослізинг», запропонувавши вагони, переважна більшість яких були російського виробництва. Згідно з матеріалами скликаної нами у 2015 році тимчасової контрольної комісії, ТОВ «Укррослізинг» напряму пов’язана із російською компанією ВАТ «ВЕБ – лізинг», що є 100% дочірньою компанією Внєшекономбанку Росії та контролюється урядом цієї країни», – сказав Віталій Кличко.

Мер зазначив, що київським метрополітеном щодня користуються близько 1 млн осіб, а тому спроба заборони експлуатації 100 вагонів метрополітену значно ускладнить транспортну систему столиці, дестабілізує роботу підприємств, установ та організацій внаслідок часткової зупинки транспорту.

«У зв’язку з цим та зважаючи на безпрецедентність ситуації, що склалася, я звернувся до РНБО та особисто до Президента України з проханням допомогти у вирішенні цієї ситуації. Зокрема, я запропонував включити зазначене питання до розгляду у порядок денний засідання Ради національної безпеки і оборони, розглянути можливість застосування ст. 4 Закону України «Про санкції» у зв’язку з анексією АР Крим та військовими діями на сході України. Крім того, я попросив дати відповідні доручення Генеральній прокуратурі, СБУ, МВС активізувати розслідування в рамках існуючих кримінальних проваджень та, за наявності підстав, порушити нові кримінальні провадження за вказаними фактами», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер зазначив, що буде відстоювати інтереси киян і робити все для того, щоб не допустити транспортного колапсу столиці.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.