​У США лунає критика після повідомлень ЗМІ про виплачений кібервимагачам викуп у 5 мільйонів доларів

Оглядачі у США коментують повідомлення про викуп буцімто отриманий кіберзлочинцями від оператора американських трубопроводів.


Раніше агенція Bloomberg News з посиланням на двох осіб, знайомих з ситуацією, повідомила, що оператор трубопроводів Colonial Pipeline виплатила хакерам-вимагачам майже 5 мільйонів доларів у криптовалюті, яку буцімто неможливо відстежити, повідомляє «Голос Америки».

Перед тим ЗМІ заявляли, що компанія не мала наміру платити вимагачам. Як повідомляється, у Colonial Pipeline коментарів поки не дають, але там заявили у четвер про перезапуск усієї системи трубопроводів та початок поставки продуктів до ринків.

Президент США Джо Байден у четвер заявив, відповідаючи на питання ЗМІ, що не має коментарів щодо повідомлення про викуп.

Дослідниця американського аналітичного центру Hudson Institute Ребекка Гайнріхч (Rebeccah Heinrichs- англ.) назвала рішення заплатити вимагачам та реакцію Байдена на відповідне запитання «безладом».

«Підозрюю, що виплата хакерам була менше пов'язана з відновленням роботи трубопроводу і більше з відновленням бізнесової частини їх (компанії Colonial Pipeline- прим.ГА) мережі. Можливо, це має сенс з точки зору інтересів власників, але, як ми знаємо, виплата викупу лише заохочує інших робити таке», - твітує Джеймс Джей Карафано, віце-президент напрямку міжнародної та безпекової політики аналітичного центру Heritage Foundation.

«Наступні хакери вимагатимуть мінімум вдвічі більше за цю суму, чи більше. Створено прецедент», - твітує Нік Шорт з консервативного центру Clermont Institute.

«Це має стати причиною для відставки міністра енергетики та кожного високопосадовця, який відповідав за цю ситуацію. Скандал та ганьба. Не сумніваюсь, що це відбулося частково через те, що адміністрація лишила компанію без підтримки, заявивши, що рішення щодо викупу є її приватною прерогативою», - пише американський юрист Борис Ривкін.

Після шестиденного простою найбільший паливопровід в США, за яким щодня подається 100 мільйонів галонів бензину, дизеля і авіапального, у четвер частково відновив роботу, транспортувавши кілька мільйонів галонів моторного палива.

«Ботаніки» з лептопами відключили трубопровід, який обслуговує 45% нафтопереробних заводів США. Критично важлива інфраструктура США більш вразлива до кібервимагань, ніж нам хотілося б вірити», - твітував раніше про кібернапад американський політолог Ян Бреммер.

ФБР поклало відповідальність за атаку на хакерське угруповання DarkSide, яке, імовірно, базується в росії або Східній Європі.

Білий дім не вважає, що до кібератаки на найбільший нафтопровід у США Colonial Pipeline причетна російська влада, хоча хакери, які здійснили атаку, наймовірніше, перебувають у росії.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.