​Звіт ОБСЄ виявив «дві нові тривожні тенденції» в діях росії на окупованих територіях України - заява 46 країн-учасниць ОБСЄ

Другий звіт, підготовлений незалежними експертами за дорученням Організації з безпеки і співпраці в Європі, підтверджує дані першого звіту, що готувався у перші місці повномасштабної війни росії проти України та демонструє «дві нові та надзвичайно тривожні тенденції», що сталися під час російської окупації частин української території протягом останніх місяців.


Про це мовиться у заяві 46 країн-учасниць ОБСЄ, яку вони видали у четвер, 14 липня, за результатами презентації на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні нового 115-сторінкового звіту, що охоплює період з 1 квітня до 25 червня, повідомляє «Голос Америки».

Перша тенденція, за текстом заяви, це – повідомлення про «створення та використання так званих центрів фільтрації збройними силами росії». У них цивільних українців утримують щонайменше протягом 30 днів у рамках процесу «фільтрації», а ті, хто вважається найбільш «неблагонадійними», зобов’язані залишатися протягом двох місяців».

Другою тенденцією є повідомлення про те, що росія намагається «обходити свої міжнародні зобов’язання, передаючи утримуваних осіб так званим Донецькій і Луганській народним республікам і дозволяючи цим двом де-факто утворенням брати участь у проблематичних практиках, включаючи застосування смертної кари» та інших діях, які «не відповідають основним стандартам справедливого судового розгляду».

Крім того, мовиться у заяві, друга місія «значною мірою підтвердила висновки, зроблені першою місією». Вона виявила, що серйозні порушення міжнародного гуманітарного права відбуваються системно і з «чіткими закономірностями» і «пов’язане здебільшого з російськими збройними силами».

У другому звіті, підготовленому експертами після поїздки в Україну, представлені повідомлення про катування, розстріли мирних жителів, незаконні затримання, насильницькі зникнення, стрілянину по цивільних на вулицях, в автомобілях, на велосипедах, на балконах і в будинках, зґвалтування жінок і дітей, насильство над чоловіками, вбивства журналістів, обстріли лікарень та шкіл, застосування касетних боєприпасів та інші злочини, які є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Як мовиться у заяві, у доповіді підкреслюється «масштаб і частота невибіркових нападів на цивільних осіб і цивільні об'єкти». «Події у містах Буча та Ірпінь, які відвідала місія, є двома яскравими прикладами цих серйозних порушень», – мовиться у спільній заяві, яку від імені країн ОБСЄ виголосила постійна представниця Албанії при ОБСЄ Еглантіна Джермені.

Також у заяві наголошується, що звіт звертає увагу на те, що «вторгнення росії вплинуло як на продовольчу безпеку України, так і на глобальну продовольчу безпеку». Її посилює «крадіжка українського зерна та призупинення руху комерційних суден в Азовському морі», що в кінцевому результаті може «призвести до глобальної кризи голоду», мовиться у звіті, який підготували експерти на прохання 45 країн ОБСЄ, які вдруге задіяли Московський механізм.

Речник Держдепу США Нед Прайс у заяві щодо звіту ОБСЄ наголосив на необхідності притягнути винних у порушеннях прав людини до відповідальності. «Сполучені Штати та наші партнери прагнуть притягти до відповідальності винних у порушенні прав людини та міжнародного гуманітарного права, включаючи воєнні злочини, скоєні в Україні», - заявив Прайс.

Московський механізм надає можливість надсилати місії експертів, щоб допомоги державам-учасницям у вирішенні конкретної проблеми, що стосується людського виміру конфлікту. За час повномасштабного російського вторгнення в Україну ОБСЄ двічі застосувала Московський механізм для підготовки звіту про «порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, воєнні злочини та злочини проти людства в Україні».

Читайте повний звіт

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.