Звіт ОБСЄ виявив «дві нові тривожні тенденції» в діях росії на окупованих територіях України - заява 46 країн-учасниць ОБСЄ
- Подробиці
- Опубліковано 15.07.2022 14:52
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4143
Другий звіт, підготовлений незалежними експертами за дорученням Організації з безпеки і співпраці в Європі, підтверджує дані першого звіту, що готувався у перші місці повномасштабної війни росії проти України та демонструє «дві нові та надзвичайно тривожні тенденції», що сталися під час російської окупації частин української території протягом останніх місяців.
Про це мовиться у заяві 46 країн-учасниць ОБСЄ, яку вони видали у четвер, 14 липня, за результатами презентації на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні нового 115-сторінкового звіту, що охоплює період з 1 квітня до 25 червня, повідомляє «Голос Америки».
Перша тенденція, за текстом заяви, це – повідомлення про «створення та використання так званих центрів фільтрації збройними силами росії». У них цивільних українців утримують щонайменше протягом 30 днів у рамках процесу «фільтрації», а ті, хто вважається найбільш «неблагонадійними», зобов’язані залишатися протягом двох місяців».
Другою тенденцією є повідомлення про те, що росія намагається «обходити свої міжнародні зобов’язання, передаючи утримуваних осіб так званим Донецькій і Луганській народним республікам і дозволяючи цим двом де-факто утворенням брати участь у проблематичних практиках, включаючи застосування смертної кари» та інших діях, які «не відповідають основним стандартам справедливого судового розгляду».
Крім того, мовиться у заяві, друга місія «значною мірою підтвердила висновки, зроблені першою місією». Вона виявила, що серйозні порушення міжнародного гуманітарного права відбуваються системно і з «чіткими закономірностями» і «пов’язане здебільшого з російськими збройними силами».
У другому звіті, підготовленому експертами після поїздки в Україну, представлені повідомлення про катування, розстріли мирних жителів, незаконні затримання, насильницькі зникнення, стрілянину по цивільних на вулицях, в автомобілях, на велосипедах, на балконах і в будинках, зґвалтування жінок і дітей, насильство над чоловіками, вбивства журналістів, обстріли лікарень та шкіл, застосування касетних боєприпасів та інші злочини, які є порушенням міжнародного гуманітарного права.
Як мовиться у заяві, у доповіді підкреслюється «масштаб і частота невибіркових нападів на цивільних осіб і цивільні об'єкти». «Події у містах Буча та Ірпінь, які відвідала місія, є двома яскравими прикладами цих серйозних порушень», – мовиться у спільній заяві, яку від імені країн ОБСЄ виголосила постійна представниця Албанії при ОБСЄ Еглантіна Джермені.
Також у заяві наголошується, що звіт звертає увагу на те, що «вторгнення росії вплинуло як на продовольчу безпеку України, так і на глобальну продовольчу безпеку». Її посилює «крадіжка українського зерна та призупинення руху комерційних суден в Азовському морі», що в кінцевому результаті може «призвести до глобальної кризи голоду», мовиться у звіті, який підготували експерти на прохання 45 країн ОБСЄ, які вдруге задіяли Московський механізм.
Речник Держдепу США Нед Прайс у заяві щодо звіту ОБСЄ наголосив на необхідності притягнути винних у порушеннях прав людини до відповідальності. «Сполучені Штати та наші партнери прагнуть притягти до відповідальності винних у порушенні прав людини та міжнародного гуманітарного права, включаючи воєнні злочини, скоєні в Україні», - заявив Прайс.
Московський механізм надає можливість надсилати місії експертів, щоб допомоги державам-учасницям у вирішенні конкретної проблеми, що стосується людського виміру конфлікту. За час повномасштабного російського вторгнення в Україну ОБСЄ двічі застосувала Московський механізм для підготовки звіту про «порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, воєнні злочини та злочини проти людства в Україні».
Читайте повний звіт
Фото АР
Також з цієї категорії...
В Україні де-факто оголосили «зону...
8 окт. 2016 г.
У низці міст США пройшли...
10 нояб. 2016 г.
Human Rights First занепокоєна посиленням...
30 нояб. 2017 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській землі24.11.2024 14:59
Збито 50 ворожих БпЛА24.11.2024 14:53
1020 кацапів подохло минулої доби на українській землі24.11.2024 09:42
Життя українців для Зеленського не коштує ані копійки?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні
Коментарі