​Польща, Німеччина та інші країни Європи - найбільші покупці зброї США в рекордному 2023 році

Державний департамент США повідомив, що 2023 року експорт американської зброї та військової техніки сягнув рекордного показника $238 мільярдів. На тлі російської війни проти України, що стала найбільшим збройним конфліктом у Європі з часів Другої Світової війни, найбільшими покупцями стали європейські держави, повідомляє Голос Америки.


З огляду на російську агресію, країни НАТО збільшили військові видатки, щоб посилити свої армії і поповнити арсенали, частину яких передали на допомогу Україні.

Також одним з наслідків великих російських втрат в Україні стало те, що коментатори називають зниженням на міжнародному ринку довіри до російської зброї, яка у деяких випадках виявила недосконалість у порівнянні з західними відповідниками.

Зокрема, сусідня з Україною Польща придбала американські бойові гелікоптери Апачі на $12 млрд, мобільні системи ракетного залпового вогню Himars на $10 млрд, танки M1A1 Abrams на $3,75 мільярда і системи протиракетної оборони на $4 млрд.

Великим покупцем була також Німеччина, яка замовила військові гелікоптери Чінук на $8,5 млрд і ракети класу повітря-повітря AIM-120C-8 на $3 мільярди.

Чехія витратила $5,6 млрд на літаки F-35 jets та боєприпаси до них.

Болгарія придбала бронемашини Страйкер на $1,5 мільярда.

У повідомленні Держдепартаменту вказано, що «надання зброї і торгівля зброєю є важливими інструментами закордонної політики США, які мають потенційні довготермінові наслідки для регіональної та глобальної безпеки».

росія тривалий час була другим після США експортером зброї у світі, а найбільшими її клієнтами були Індія, Китай, Єгипет тощо.

Але на тлі війни виснаження проти України і в умовах західних санкцій росія була вимушена мобілізувати свої потужності для власної армії і навіть вдатися до придбання зброї, зокрема, в Ірану та Північної Кореї.

москва заперечує, що використовує у війні проти України іранські БПЛА та північнокорейські боєприпаси, але українські та інші офіційні представники подавали те, що вони називали доказами такої зброї.

В Азії значним покупцем американської зброї була Південна Корея, яка придбала літаки F-35 на $5 мільярдів і гелікоптери Чінук на $1,5 млрд.

Японія планує витратити $1 млрд на авіасистему раннього попередження і контролю E-2D Hawkeye.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.