​Реальність впливає на нові тарифи, але Трамп каже, що все йде дуже добре

Поширений тарифний план президента США Дональда Трампа не дуже подобається, особливо на ринках. Акції різко впали , почалися звільнення , і плутанина дала метастази щодо дивного методу, який Сполучені Штати використовували для розрахунку тарифної формули. І, звичайно, є судовий процес, повідомляє інформаційний політичний бюлетень Gzero Media.


Реакція країн, які постраждали від мит, була відносно стриманою. Європейський Союз погрожував вжити заходів у відповідь, якщо адміністрація Трампа не скасує ці нові мита, але поки що явно не зробив жодних кроків. Сполучене Королівство склало список потенційних американських товарів, на які можна ввести мита, але поки не вжило жодних конкретних дій. Австралія прямо не буде мститися.

У п'ятницю Китай запровадив 34-відсотковий тариф у відповідь на американські товари, що відповідає тарифу, встановленому Білим домом. Цей крок перетворює киплячу напругу між двома наддержавами на повноцінну торгову війну.

Ці великі економіки постраждають, але найбільше постраждають найменші країни. Завдяки тарифній формулі — яка нібито передбачає ділення торгового дефіциту США з країною на загальний обсяг імпорту з неї, а потім зменшення цього числа вдвічі — такі країни, як Лесото, М’янма та Науру повинні мати справу з новими митами, що наближаються до 50%. Їхня скромна економіка залежить від виробництва для величезного ринку США, тому ці величезні стрибки цін можуть їх спустошити.

Нові тарифи затьмарили саміт НАТО в Брюсселі в четвер, який мав бути зосереджений на підтвердженні військового альянсу між Сполученими Штатами та їх європейськими союзниками. Незважаючи на примирливий тон держсекретаря США Марко Рубіо, лідери з іншого боку «ставка» висловили занепокоєння новими зборами, а міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок стверджувала, що економічна безпека пов’язана із «загальною безпекою».

Якими б не були претензії з боку Європи, Трамп навряд чи змінить курс, каже експерт з торгівлі та глобального ланцюга поставок Eurasia Group Ненсі Вей.

«Нещодавно запроваджені тарифи під адміністрацією президента Трампа розроблені, щоб стати довготривалою «тарифною стіною» навколо США, - сказав Вей. - Малоймовірно, що переговори призведуть до значного зниження тарифів або їх повного скасування».

Хоча дехто вважав, що Трамп може змінити курс перед обличчям нестабільності ринку, президент США не здавався надто стурбованим хаосом. Він сказав журналістам у четвер, що, на його думку, все «йде дуже добре», і порівняв ситуацію з пацієнтом, якому роблять операцію. «Ринки будуть бумом, акції будуть бумом, країна буде бумом», – додав він.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.