Цугцванг України у США
- Подробиці
- Опубліковано 25.09.2024 18:55
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3343
У поточних відносинах України та США відбулося небажане, але очікуване — визначення.
Президент В. Зеленський з трибуни ООН заявив, що Україна не буде вести переговори на умовах «м’якої капітуляції», що за підтримки Китаю та глобального Півдня просуває росія. «М’яка капітуляція» — це заморожування бойових дій по лінії фронту, згортання воєнної підтримки Заходом України і зняття частини санкцій з росії.
Фактично, це пауза, яка дозволить агресору поповнити та озброїти особовий склад сил вторгнення, а потім, вигадавши якесь «порушення умов перемир’я», продовжити агресію вже у більш сприятливих умовах. Бо недоімперія вже продемонструвала, що її авторитарна система керування (як і подібні системи її головних союзників) здатна переводити країну на воєнні рейки значно оперативніше та ефективніше, ніж щось подібне відбувається на Заході.
Натомість, кандидат у президенти Д. Трамп однозначно підтримав «план Кремля», публічно заявивши, що має намір якомога швидше «вивести США з війни в Україні». Зрозуміло, що зробити це можливо лише за умови «м’якої капітуляції» України. А ще Трамп звинуватив Зеленського у підтримці кандидатки у президенти К. Харріс. Відповідно, республіканський спікер Конгресу М. Джонсон висловив сумнів у своїй можливості зустрічі з Зеленським у Вашингтоні, хоча раніше така зустріч планувалася.
Тобто, про двопартійну підтримку України з боку США на певний час доведеться забути. І ми пам’ятаємо, яка болісно впливають на фронт з’ясування політичних стосунків між республіканцями та демократами у парламенті Штатів. Але проблема посилюється тим, що наш, так би мовити, головний союзник демократ Дж. Байден продовжує демонструвати в’ялість і непевність щодо дозволу на використання далекобійних ракет (важливий сам факт дозволу як прояв рішучості США).
У шахах це зветься цугцвангом: демократи виявляють нерішучість щодо необхідної підтримки України, а республіканці готові рішуче цю підтримку припинити. Звісно, я дещо спрощую та поляризую, але ситуація виглядає саме так.
Тобто, у випадку перемоги Харріс сподіваємося на її намір бути довгоочікуваною «залізною леді на сторожі демократії», а також на стратегічність її радників.
А у випадку перемоги Трампа залишається деяка надія на дурнуватість путіна (наприклад, почне несиметрично вимагати виводу ЗСУ з Курської області, якщо вони там ще будуть, але свої війська відводити з частини України не стане). Тоді Трамп може образитися, і мало недоімперії не здасться. Це взагалі найкращій, але й найфантастичніший сценарій.
Змінити ситуацію здатна зміна ходу бойових дій в Україні, тобто, успішний контрнаступ з нашого боку. На жаль, поки що таких можливостей не спостерігається.
Розумію, що нічого обнадійливого не написав. Але моя сторінка — не безнадійно переможний телемаратон.
Все одно прорвемося!
Олександр Кочетков, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Олександра Кочеткова
Також з цієї категорії...
Результати перевірок передвиборчих обіцянок політичних...
19 нояб. 2009 г.
Росія розпочала війну проти України
19 февр. 2014 г.
Кличко високо оцінив роботу Наливайченка...
23 июн. 2015 г.
Набираючі популярність...
Офіс президента допомагатиме путіну фінансувати...
11 сент. 2024 г.
На зустрічі у Рамштайні Зеленський...
5 окт. 2024 г.
Правоохоронці столичної підземки затримали молодика,...
5 окт. 2024 г.
Останні новини
05.10.2024 19:08
СБУ проводить безпекові заходи у Сумах05.10.2024 09:43
Збито три ударні БпЛА ворога05.10.2024 09:35
1280 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:
Коментарі