​Як Порошенко свою партію підставив


Антикорупційні органи в нас зазвичай критикують, приводів достатньо. Але справедливим буде і похвалити – коли є за що. Наприклад, Агенція з запобігання корупції вельми професійно розкрутила непросту історію з ймовірним порушенням закону з боку політичної партії Петра Порошенка. Окремо імпонує, що НАЗК взялося за «святу опозицію», попри крики про політичні переслідування, які гарантовано почнуться. Зокрема, і у коментах до цього посту.

Ще в жовтні НАЗК подало позов до Київського окружного адміністративного суду щодо встановлення факту недоцільного використання коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партії «Європейська солідарність».

НАЗК встановило, що 27 лютого 2024 року партія Порошенка та банк Порошенка (АТ «Міжнародний інвестиційний банк») уклали угоду щодо надання інвестиційних послуг. Згідно з додатком №4 до цього договору від 29 лютого 2024 року, партія доручила банку закупити 45 235 іменних електронних облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 46 091 750,90 гривень.

Вказану суму партія перерахувала банку з рахунку для отримання коштів державного фінансування статутної діяльності політичної партії. 27 березня сторони уклали ще один додаток до основного договору щодо продажу придбаних облігацій: 46 мільйонів надійшли на поточний рахунок політсили, втративши при цьому статус бюджетних. І, відповідно, втративши всі обмеження для їх використання.

Цю історію детально розбирали у «Чесно». Доступною мовою: «ЄС» придбала за бюджетні кошти військові облігації, хоча їхня купівля не передбачена законом. Тому що партія за визначенням є неприбутковою організацією, а купівля і продаж цінних паперів має на меті саме отримання прибутку.

Зрозуміло, що подібна операція без згоди особисто Петра Олексійовича відбутися не могла. Тобто, колишній президент, чия цікавість до облігацій, варантів та інших високодохідних фінансових інструментів широко відома, вирішив переплутати політичну сферу з фондовим ринком.

Усвідомивши правопорушення, депутати Порошенка вирішили підстелити соломки – у квітні 2024 року у співавторстві з представниками інших фракцій зареєстрували законопроєкт, яким пропонували дозволити партіям вкладати гроші з держфінансування в облігації внутрішніх державних позик. Але той проєкт і досі не прийнятий, тож дії «ЄС» як були, так і залишились незаконними. Тепер партію можуть позбавити державного фінансування.

Уявляєте, скільки буде пафосного галасу, якщо це станеться? Тому, поки не почалося, констатую: відбулося свідоме і грубе порушення закону «Про політичні партії». Бо якщо були сумніви, то можна було попередньо проконсультуватися з НАЗК щодо законності угоди, але «ЄС» цього не зробила.

Адептам Петра Олексійовича, які вихваляють великого мецената за купівлю облігацій заради підтримки Сил Оборони, зауважу: хотів би допомогти, то просто відмовився б від державного фінансування своєї партії на ту ж суму, на яку купив облігації. Подивиться його декларацію, він цілком спроможний утримувати «ЄС» власним коштом.

Олександр Кочетков, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Олександра Кочеткова



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.