ВРЮ відкрив дисциплінарні справи проти 28 суддів, які переслідували євромайданівців

vsu

 
Вища рада юстиції відкрила дисциплінарні справи за підозрою в порушенні присяги проти 28 суддів, що судили активістів Євромайдану. Як повідомляють «Українські новини», відповідні рішення були прийняті сьогодні, 10 вересня, на засіданні ради, передають «Конфлікти і закони».


ВРЮ розглянула висновки тимчасової слідчої комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, яка виявила в діях зазначених 28 суддів ознаки порушення присяги.

Дисциплінарні справи відкриті проти суддів Шевченківського районного суду Києва Світлани Гайдук, Дмитра Кравця, Наталії Сіромашенко, які заарештовували євромайданівців і забороняли акції в центрі Києва.

Також відкриті дисциплінарні справи проти ряду київських суддів, а саме, Солом'янського райсуду - Андрія Макухи і Марини Лозинської, Деснянського райсуду - Олексія Панасюка, Дніпровського райсуду - Владислави Макарчук та Миколи Чауса, Оболонського райсуду - Віталія Литвинова, Святошинського райсуду - Володимира Макаренка, Дарницького райсуду - Сергія Пойди, Окружного адмінсуду - Богдана Саніна, Апеляційного адмінсуду - Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука.

Крім того, відкриті дисциплінарні справи проти суддів, що позбавляли прав активістів Автомайдану, зокрема, проти судді Києво-Святошинського райсуду Київської області Володимира Лисенка, суддів Бориспільського міськрайонного суду Ігоря Криворучко та Анатолія Левченко, судді Білоцерківського міськрайонного суду Володимира Сливки, судді Васильківського міськрайонного суду Віктора Степаненко.

Також справи відкриті проти двох суддів Бабушкінського райсуду Дніпропетровська (Миколи Бібіка, Миколи Решетника), 3-х суддів Червонозоряного райсуду Харкова (Олени Васильєвої, Дениса Чудовського, Ірини Прошути) і судді Ленінського райсуду Кіровограда Світлани Льон.

У разі підтвердження порушення присяги ВРЮ схвалить звільнення зазначених суддів і передасть матеріали по них до Верховної Ради.

Як повідомлялося раніше, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко допускає затягування Вищою радою юстиції розгляду питання про притягнення до відповідальності суддів, які виносили незаконні рішення проти активістів Євромайдану.

Вона висловила обурення, що ВРЮ має намір при розгляді справ проводити повторну перевірку дій суддів, а не відразу використовувати висновки спеціальної комісії для прийняття рішення про схвалення звільнення суддів.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.