​Венеційська комісія оцінить законопроекти Порошенка про додаткову звітність для ГО

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) подав до Венеціанської комісії запит щодо оцінки законопроектів президента України Петра Порошенка №6674 і 6675, які запроваджують додаткову публічну звітність для громадських організацій.


Запит було направлено на пропозицію співдоповідачів Алекса Фішера (Німеччина) та Еріка Нільса Кроса (Естонія) за результатами засідання комітету, яке відбулося 13 грудня.

Як повідомив Центру інформації про права людини заступник голови Моніторингового департаменту ПАРЄ Бас Кляйн, висновок Венеціанської комісії щодо цих законопроектів очікується в березні 2018 року.

Як відомо, законопроекти №6674 і 6675 були внесені президентом Порошенком до Верховної Ради у липні 2017 року для скасування запровадженого у березні 2017 року електронного декларування для антикорупційних активістів. Однак разом із тим ці законопроекти, на думку правозахисників, містять нові невиправдані обмеження для роботи громадських організацій в Україні. Як заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, українська влада копіює практики недемократичних країн, зокрема Казахстану, для здійснення тиску на громадянське суспільство під приводом боротьби за «прозорість».

Крім того, у Венеціанській комісії на розгляді перебуває чинний закон, який поруч з державними посадовцями запроваджує обов'язок подачі електронних декларацій для антикорупційних активістів.

Після прийняття Верховною Радою у березні 2017 року його розкритикували українські та міжнародні організації. Із закликом ветувати закон до Петра Порошенка виступили Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Німеччина, організації Freedom House, Transparency International, Міжнародний фонд «Відродження», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Реанімаційний пакет реформ. Незважаючи на хвилю критики, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції». Таким чином, електронне декларування для антикорупійних активістів набуло чинності.

У листопаді 2017 року півсотні організацій з Європи та США випустили заяву про те, що в Україні відбувається наступ на діяльність антикорупційних активістів та організацій і закликали владу припинити цю практику.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.