​ДБР розслідує 45 справ щодо працівників НАБУ та САП

У слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань перебуває 35 проваджень щодо працівників Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У тому числі три справи щодо можливого вчинення службовими особами Нацбюро дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.


Ще 10 кримінальних проваджень розслідують слідчі територіальних підрозділів ДБР. З них чотири за ознаками ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень) ККУ; три - за ознаками ст. 382 (Невиконання судового рішення) ККУ, одна - за ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ще одна - за ст. 328 (Розголошення державної таємниці), а також справа - за ст. 328, 365, 366-1 (Декларування недостовірної інформації), 373 (Примушування давати показання), 387 (Розголошення даних досудового слідства або дізнання) ККУ.

Про це Резонансу повідомили у ДБР у відповідь на інформаційний запит.

«Зі змісту журналістського розслідування вбачається, що група осіб за попередньою змовою ведуть розмову щодо можливої підготовки та передачу грошових коштів у вигляді неправомірної вигоди службовим особам правоохоронних органів: Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України, Національного антикорупційного бюро України за вирішення питання про непроведення досудового розслідування та непритягнення їх до кримінальної відповідальності за здійснення незаконних дії між ТОВ «Оптимаспецдеталь» та підприємствами державного концерну «Укроборонпром» під час укладання та виконання договорів з поставки військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній», - написала Варченко у соцмережі. І додала, що у разі доведення вини, службовим особам правоохоронних органів за скоєне кримінальне правопорушення загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна.

Як писав Резонанс, упродовж 2016-2018 роки у провадженні Управління внутрішнього контролю перебувало 9 кримінальних проваджень стосовно працівників НАБУ за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та 15 кримінальних проваджень за ст. 365 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Проте, жоден (!) зі співробітників Нацбюро не був притягнений до кримінальної відповідальності.

Джерело: resonance.ua

Фото resonance.ua (архів)



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.