​Як можна вибудовувати бізнес у країні, де можуть роками діяти неконституційні норми законів?

Жоден притомний інвестор у таку країну не прийде. Закрадається думка, що на те і розраховує вітчизняна кримінальна олігархія, яка проникла у структури влади міцно і надовго.


Судіть самі. Як можна вибудовувати бізнес у країні, в якій може роками діяти норма Кримінального кодексу, роками можуть відкриватись провадження і засуджуватись люди, а потім, бац, і Конституційний суд визнає її неконституційною.

Тобто, спочатку парламент, який ми всі утримуємо, приймає неконституційні норми, так? Потім роками правоохоронна і судова системи, яких теж утримує держава, обслуговують цю неконституційну норму, а потім нарешті хтось вирішує звернутись до Конституційного суду і обнулити ситуацію.

Так було, наприклад, із злочином «незаконне збагачення». Коли під завершення каденція 5-го президента обнулили всі кримінальні провадження віп-підозрюваних, і НАБУ ніби і не працювало. Такий собі «дембельській колективний хабар», чи як?

Тепер Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу 375 «Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови».

По-перше, цим обнулили справи і звільнили від відповідальності тих, хто був під підозрою або підсудний.

По-друге, Конституційний суд вирішив не соромитись і продовжив дію, УВАГА, неконституційної норми ще на півроку.

Тобто, ми всі будемо знати, що норма неконституційна, але вона буде чинною - це як? Гарна лазівка, аби потім отримати чимале відшкодування від держави за рішенням Європейського суду з прав людини.

Такі речі підривають репутацію нашої держави дуже серйозно. З такою державою ніхто не захоче мати справу.

Треба змінювати механізм роботи Верховної Ради і Конституційного суду. Не повинні прийматись неконституційні закони. Це ганьба, коли працює більше 400 обранців, тисячі помічників, ГНЕУ, багатотисячний апарат ВР і зрештою звідти виходять неконституційні норми, які роками працюють.

Потрібно тоді зробити так, щоб Конституційний суд давав свій висновок про конституційність ДО того, як закон буде прийнято. Треба встановити строки для КСУ, бо вони вміють роками вичитувати один закон, створити підрозділ, який буде цим займатись... Або напрацювати якийсь інший механізм, який не дозволить приймати неконституційні закони.

Anna Maliar, facebook.com

Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.