​100 000 доларів США від представника банку: ДБР повідомило про підозру ще одному фігуранту – старшому оперуповноваженому СБУ

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру старшому оперуповноваженому ГУ Контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України у рамках кримінального провадження за фактом вимагання та одержання 100 000 доларів США від представника банку.


Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Раніше слідчі ДБР вже затримали «на гарячому» прокурора однієї з місцевих прокуратур міста Києва під час одержання неправомірної вигоди.

Досудовим розслідуванням встановлено, що правоохоронці розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами представника одного з банків міста Києва.

Задля цього вони склади завідомо неправдиву заяву про вчинення злочину працівниками цього банку від імені третьої особи та подали її до Печерського УП ГУ Нацполіції у місті Києві. Відповідно до неї до ЄРДР було внесено відомості про вчинення злочину.

У подальшому правоохоронці склали неправдивий протокол допиту потерпілого від імені третьої особи, який долучено до матеріалів кримінального провадження. Пізніше прокурор допитав представника банку та висунув йому вимогу про надання грошових коштів у сумі 100 000 доларів США.

За ці кошти прокурор обіцяв закрити кримінальне провадження, забезпечити подальше «кришування» банку від реєстрації відносно нього кримінальних проваджень усіма правоохоронними органами міста Києва. Також у разі одержання хабара він гарантував, що ЗМІ не отримають інформації про нібито незаконну діяльність банку та членів її правління, а також повідомити так званого «замовника» реєстрації вказаного кримінального провадження.

4 червня 2020 прокурор був затриманий під час одержання від представника банку 100 000 доларів США в порядку статті 208 КПК України. Грошові кошти вилучено.

Таким чином, старшому оперуповноваженому ГУ КЗЕ СБ України повідомлено про підозру у складанні службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу; завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, поєднаному із штучним створенням доказів обвинувачення, вчиненому з корисливих мотивів; закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

У свою чергу, прокурор однієї з місцевих прокуратур Києва підозрюється у пособництві у складанні службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу; пособництві у завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, поєднаному із штучним створенням доказів обвинувачення, вчиненому з корисливих мотивів; закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу та Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – ДСР НП України та ГУВБ СБ України.

Фото dbr.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.