У Києві відбулася акція «Сланцевим чорнобилям – ні!»
- Подробиці
- Опубліковано 20.10.2013 14:48
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3428
19 жовтня в Києві під стінами Кабінету Міністрів відбулася акція, приурочена до всесвітнього дня боротьби із фрекінгом. Природозахисна ініціатива «Вільна Земля» разом з іншими активістами вимагала зупинити розробку та заборонити видобуток сланцевого газу в Україні.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.
Природозахисники і всі небайдужі висловили своє обурення щодо початку розробки видобутку сланцевого газу в Україні. На їхню думку, видобуток газу методом фрекінгу є шкідливим та дуже небезпечним для довкілля. Вони наголосили, що, окрім екологічної проблеми, місце має також і соціально-економічна. На акції звучали лозунги «Свободу природі, свободу народам!», «Бариги, удушіться вашим газом!», «Сланцевим чорнобилям — ні!».
Більше 25 країн приєдналося 19 жовтня до всесвітньої акції за заборону фрекінгу Global Frackdown. В Україні заклик відмовитись від небезпечного і згубного для клімату видобутку сланцевого газу підтримали в Києві, Харкові, Донецьку і Керчі.
Всесвітня акція Global Frackdown проходить вже вдруге. Жителі країн, в котрих видобувають чи планують видобувати сланцевий газ методом гідравлічного розриву пластів, виступають за повну заборону цього методу на користь чистих та відновлюваних енергетичних альтернатив.
Зовсім нещодавно перемогу здобув анти-фрекінговий рух Франції – у країні введено повну заборону на використання фрекінгу. В той же час, незважаючи на протистояння промислових кіл, Європейський парламент зобов’язав компанії проводити оцінку впливу на довкілля перед тим, як починати буріння свердловин. А у Литві компанія «Шелл» відмовилась від намірів добувати сланцевий газ вже після того, як виграла тендер, посилаючись на занадто суворе регулювання з боку держави. Раніше, Екзон Мобайл, Талісман та Марафон відкликали свої плани з видобутку в Польші, також звинувачуючи національне законодавство. На сьогодні видобуток сланцевого газу знаходиться під повною чи частковою забороною у багатьох містах і штатах США, містах і країнах Європи.
Global Frackdown є однією з всесвітніх акцій проти брудної енергетики, котрі проходять 11 жовтня - 11 листопада 2013 в рамках глобальної кампанії Reclaim Power.
Довідка: фрекінг, тобто гідравлічний розрив пластів – метод, що використовують для видобутку сланцевого газу. Під потужним тиском на глибину до п’яти кілометрів під землю закачується рідина, що містить близько 600 хімічних речовин. Вона дозволяє вивільнити із тріщин газ. Ця рідина потрапляє до ґрунтових вод і призводить до появи і розвитку онкологічних захворювань. А сам процес видобутку знищує великі площі природних територій.
В Україні вже йде підготовка до видобування сланцевого газу методом фрекінгу на Донеччині та Харьківщині. Також вже є перші скарги на зниження якості води в цих областях. Місцеві жителі впевнені, що виною цьому є видобуток сланцевого газу.
Також з цієї категорії...
Опозиція блокує трибуну ВР проти...
24 мая 2012 г.
У Львові з’явилися протест-графіті проти...
11 дек. 2012 г.
Киевляне протестуют против нелегитимной сессии...
2 окт. 2013 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Автотроща у Польщі: суд стягнув...
14 нояб. 2024 г.
Останні новини
14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставив14.11.2024 11:17
Збито 21 ворожий БпЛА14.11.2024 11:11
1690 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі
В перспективі райони видобутку сланцового газу не можуть бути придатними для життя, причому і людини і будь якої тварини.
Сколько у нас придурков? Почему Америка добывает сланцевый газ и не боится, что их территория превратится в пустыню. Москва зомбирует однозначно. Представте - уйдет с рынка самый крупный потребитель газа в Европе и транзитер.