​Twitter знищив дані, які важливі для розслідування втручання росії у вибори США

Twitter видалив дописи та інші дані користувачів, цінність яких може виявитись незамінною для слідчих у справі маніпуляцій платформ соціальних медіа протягом виборів 2016 року, пише Politico, спираючись на заяви теперішніх та колишніх урядовців США у сфері кібербезпеки, повідомляє «Голос Америки».


Twitter є чи не найбільш популярною соціальною мережею в США для обговорення політичних подій.

Федеральні слідчі вважають, що росія потужно використовувала Twitter, щоб просувати кандидатуру Дональда Трампа і шкодити Гілларі Клінтон, стверджує видання на основі повідомлень від посадовців США, зроблених за умови анонімності.

росія використовувала численні автоматичні боти, несправжні аккаунти, хештеги та несправжні рекламні кампанії, щоб поширювати відповідну риторику. Це можна дослідити, провівши аналіз історичних даних Twitter.

Однак, значну кількість цінної інформації втрачено назавжди, стверджують аналітики кібербезпеки, пише Politico. Однією з причин цього є стандарт захисту споживачів, згідно з яким, якщо споживач видаляє те чи інше повідомлення, або платну рекламну компанію, Twitter, а також приватні компанії, які використовують дані Twitter у цілях маркетингу та аналізу на платній основі, мають усунути таку інформацію у себе.

«Правила російської кібервійни відзначають, що оперативники мають одразу видалити будь-які сліди своєї діяльності», - зазначає колишній Виконавчий помічник ФБР Роберт Андерсон.

Томас Рід, професор стратегічних досліджень Університету Джонса Гопкінса, звинуватив Twitter у тому, що вони дозволили поганим діячам скористатись з платформи. «Навіть якщо б Twitter був підрядником фсб, - заявив Рід, - він не зміг би побудувати більш ефективну платформу дезінформації».

Особи, наближені до розслідування російської діяльності в Twitter, стверджують, що інженери намагаються з’ясувати, яка інформація доступна і яку можна поновити, намагаючись знайти способи відновлення пакетів даних, які було повністю видалено. Однак, у Сенаті вважають, що Twitter робить недостатньо. Брифінг компанії в Комітеті з розвідки Сенату викликав критику з боку сенатора-демократа Марка Ворнера, який заявив, що компанія не продемонструвала серйозного ставлення до розслідування Конгресу.

Андерсон, який провів 15 років в ФБР, відслідковуючи та заарештовуючи російських шпигунів, заявляє, що якщо будь-які російські аккаунти існують і не були усунені самими росіянами, це, ймовірно, через те, що путін, колишній експерт шпигунської діяльності, умисно залишив їх, щоб заплутати слідчих США.

«кдб є однією з найбільш нещадних контртерористичних організацій, з якими стикались США, і путін довгий час там служив, - сказав Андерсон. - Поставте його на чолі високошвидкісної розвідки, кіберможливостей та операцій як президента росії, і маєте визначного супротивника».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.