​У Facebook повідомили про викриття «переважно безуспішного» проекту російської «фабрики тролів» та мережі, пов'язаної з компанією із США

Компанія Facebook у вівторок повідомила про видалення низки облікових записів, пов'язаних із російським «Агентством інтернет-досліджень», яке також відоме як «фабрика тролів» через попередню участь у закордонних кампаніях впливу. Компанія також відзначила видалення мережі облікових записів у Facebook, Instagram, пов'язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується у США, повідомляє «Голос Америки».


У Facebook відзначили, що загалом видалили 13 облікових записів та дві сторінки, пов'язані із особами, відомими за попередньою діяльністю «Агентства інтернет-досліджень». Діяльність цих облікових записів та сторінок переважно фокусувалась на США, Об'єднаному Королівстві, Алжирі та Єгипті, та інших англомовних країнах, і країнах Близького Сходу та Африки. Відзначається, що Facebook звернула увагу на цю мережу після повідомлення від Федерального бюро розслідувань США.

Повідомляється, що облікові записи спрямовували користувачів на сайт Peace Data, де публікувався контент про міжнародні події тощо.

За даними Facebook, на рекламу, пов'язану із цією компанією, було витрачено 480 доларів; близько 14 000 облікових записів у соцмережі підписались на щонайменше на одну зі сторінок компанії.

«Хоча фейкова мережа та сайт не досягнули настільки ж значної аудиторії, як компанії цієї російської групи у 2016-му році, ця компанія спромоглась на щось нове: росіяни найняли реальних американців для написання контенту для сайту. Фейковий сайт Peace Data також використовував штучно створених осіб та генеровані комп'ютером зображення, щоб створити подобу реальної новинної організації», - відзначають у виданні The New York Times.

Звіт Facebook також інформує про те, що там видалили майже 100 облікових засобів та сторінок у однойменній соцмережі, а також 36 Instagram сторінок, пов'язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується у Сполучених Штатах Америки.

«Ця мережа фокусувалась переважно на Венесуелі, а також Мексиці та Болівії». За даними Facebook, на рекламу у однойменній соцмережі у зв'язку із цією мережею було витрачено близько 3.6 мільйонів доларів; близько 509 000 облікових записів у соцмережі підписались на щонайменше одну зі сторінок даної кампанії. Близько 43 000 осіб слідкували за щонайменше одною Instagram сторінкою, пов'язаною із CLS.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.