​Голова ЦВК Охендовський знову відмовився давати свідчення НАБУ

Про це на офіційній сторінці Фейсбук повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

«Голова Центрвиборчкому, який робить гучні заяви про «тиск» з боку НАБУ, вдруге проігнорував можливість дати пояснення фактам, встановленим детективами в ході досудового розслідування.

Сьогодні вкотре зупинили допит голови ЦВК. Підозрюваний відмовився давати свідчення, мотивуючи це відсутністю прокурора САП під час проведення слідчої дії. Втім, відповідно до чинного законодавства, прокурор не зобов’язаний брати участь у допиті.

Так само 26 грудня голова ЦВК не скористався шансом пояснити детективам, кого саме та про які особливості виборчого законодавства він знайомив під час закордонних відряджень, котрі, за версією слідства, оплачувалися коштом партії регіонів. Тоді підозрюваний послався на те, що його адвокати нібито не мали можливості ознайомитися з матеріалами розслідування. І це попри те, що ще 15 грудня адвокат голови ЦВК отримав до них доступ.

Наразі детективами НАБУ та прокурорами САП вирішується питання щодо доцільності проведення третього допиту очільника Центрвиборчкому, аби він все ж таки міг розповісти свою версію подій детективам.

Нагадуємо, 13 грудня 2016 року голові Центральної виборчої комісії повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище»)», - йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

Як відомо, 30 травня НАБУ почало розслідування за заявою колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, який передав до НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати партією регіонів готівкових коштів на суму майже 2 млрд доларів ряду колишніх і нинішніх високопосадовців, серед яких і голова ЦВК Охендовський.


Прокуратура оголосила Охендовському підозру в отриманні хабарів в особливо великих розмірах. За даними НАБУ, загальна сума хабарів, які отримав підозрюваний, становить понад 160 тис. доларів.

Голова ЦВК відкидає всі звинувачення й запевняє, що доведе свою невинуватість і не втікатиме з України. 21 грудня 2016 року суддя Солом’янського райсуду Києва Віталій Українець не задовольнив клопотання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про відсторонення Охендовського від посади на два місяці. 16 січня Апеляційний суд м. Києва переніс на 30 січня розгляд скарги прокуратури на рішення Солом’янського районного суду про відмову у відстороненні від посади Охендовського.

Михайло Охендовський. Фото УНІАН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.