​YouControl: Більша частина «санкційних» компаній очільників «ДНР» та «ЛНР» досі працюють

У новий санкційний список, що наприкінці січня оприлюднило казначейство США, потрапили 32 українські компанії. Аналітики YouControl дослідили, що 20 з них досі працюють та 12 перебувають у стані припинення. Найпоширеніші сфери, в яких працюють компанії, це паливно-енергетична та медіа. Їхні засновники займають або займали ключові посади у так званих представництвах «ДНР» та «ЛНР».


26 січня Держдеп США оприлюднив чергові санкційні списки, в котрі потрапили 32 українські компанії «через конфлікт в Україні та російську окупацію в Криму». Також у санкційний список потрапили українці та іноземці й іноземні юридичні особи, що не ведуть господарської діяльності в Україні, але на які накладені санкції у зв’язку з співпрацею з окупаційним режимом в Криму чи «ДНР»/»ЛНР».

Усі учасники отримали таке обмеження: «Всі активи організацій/фізичних осіб в межах США заблоковані, а юридичним і фізичним особам з США заборонено вести з ними будь-які справи».

У ході дослідження з’ясувалось, що більша частина компаній, які опинились під санкціями, знаходиться в зоні АТО та не перебуває в стані припинення. А отже, вони здійснюють діяльність та мають платити податки в український бюджет. І з цим є певні проблеми: вісім компаній з санкційного списку мають податковий борг, який у сумі складає 1 млн 644 тис. грн. Всі вони не перебувають у стані припинення.

Хто є засновниками компаній під санкціями?

Засновники усіх цих компаній ‒ особи, причетні до окупаційної влади так званих «ДНР» та «ЛНР». Також серед них опинилась вже закрита компанія, заснована ТОВ «Силові машини ‒ Україна» з росії.

Одразу в 11 компаніях з санкційного списку фігурує Олександр Тимофєєв, так званий «міністр доходів та зборів ДНР». Шість з його компаній досі ведуть діяльність. Він володіє аграрними підприємствами, що входять у групу компаній «Екопрод», потужної агропромислової групи Донбасу. Також йому належать медійні активи Донбасу, компанії з охоронного, ресторанного бізнесу, оптової торгівлі.

Олена Радомська «міністр юстиції ДНР» заснувала три компанії, що потрапили в список Держдепу. Вони активні, надають правові послуги.

Засновником чотирьох компаній, котрі потрапили під санкції, є Ігор Антипов, «замміністр інформації ДНР». Вони припинені або перебувають у стадії припинення. Раніше надавали рекламні послуги та займались видавництвом газет.

Дві компанії зі списку є заснованими Олексієм Грановським, колишній «паливно-енергетичний міністр ДНР». Одна з його компаній зараз знаходиться в стані припинення, а раніше займалась будівництвом. Інша ‒ комунальна структура «Міські автостоянки Донецької міської ради».

Також до санкційного списку потрапили 11 компаній братів Олександра та Сергія Мельничуків. Лише одна компанія з них не веде діяльності. Олександр Мельничук ‒ так званий «замміністр енергетики ЛНР», а його брат Сергій торгує вугіллям на підконтрольній Україні території. Дві компанії Сергія Мельничука мають діючі ліцензії на видобуток кам’яного вугілля «Антрацит» від Державної служби геології та надр. Компанія ТОВ «Гірничо-збагачувальна фабрика космонавтів» має діючу ліцензію з 2010 року до 2030 року на видобуток вугілля у шахті «Малоіванівська». Фірма ТОВ «Агроплюс» має діючу ліцензію з 2011 до 2031 року на видобуток вугілля у полі шахти «Кошарська».

Автор інфографіки ‒ Ренат Насрідінов

Фото з мережі ІнтернетКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На сьогодні є тільки дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Але українська армія має готуватися і до наступу

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.