​YouControl: Більша частина «санкційних» компаній очільників «ДНР» та «ЛНР» досі працюють

У новий санкційний список, що наприкінці січня оприлюднило казначейство США, потрапили 32 українські компанії. Аналітики YouControl дослідили, що 20 з них досі працюють та 12 перебувають у стані припинення. Найпоширеніші сфери, в яких працюють компанії, це паливно-енергетична та медіа. Їхні засновники займають або займали ключові посади у так званих представництвах «ДНР» та «ЛНР».


26 січня Держдеп США оприлюднив чергові санкційні списки, в котрі потрапили 32 українські компанії «через конфлікт в Україні та російську окупацію в Криму». Також у санкційний список потрапили українці та іноземці й іноземні юридичні особи, що не ведуть господарської діяльності в Україні, але на які накладені санкції у зв’язку з співпрацею з окупаційним режимом в Криму чи «ДНР»/»ЛНР».

Усі учасники отримали таке обмеження: «Всі активи організацій/фізичних осіб в межах США заблоковані, а юридичним і фізичним особам з США заборонено вести з ними будь-які справи».

У ході дослідження з’ясувалось, що більша частина компаній, які опинились під санкціями, знаходиться в зоні АТО та не перебуває в стані припинення. А отже, вони здійснюють діяльність та мають платити податки в український бюджет. І з цим є певні проблеми: вісім компаній з санкційного списку мають податковий борг, який у сумі складає 1 млн 644 тис. грн. Всі вони не перебувають у стані припинення.

Хто є засновниками компаній під санкціями?

Засновники усіх цих компаній ‒ особи, причетні до окупаційної влади так званих «ДНР» та «ЛНР». Також серед них опинилась вже закрита компанія, заснована ТОВ «Силові машини ‒ Україна» з росії.

Одразу в 11 компаніях з санкційного списку фігурує Олександр Тимофєєв, так званий «міністр доходів та зборів ДНР». Шість з його компаній досі ведуть діяльність. Він володіє аграрними підприємствами, що входять у групу компаній «Екопрод», потужної агропромислової групи Донбасу. Також йому належать медійні активи Донбасу, компанії з охоронного, ресторанного бізнесу, оптової торгівлі.

Олена Радомська «міністр юстиції ДНР» заснувала три компанії, що потрапили в список Держдепу. Вони активні, надають правові послуги.

Засновником чотирьох компаній, котрі потрапили під санкції, є Ігор Антипов, «замміністр інформації ДНР». Вони припинені або перебувають у стадії припинення. Раніше надавали рекламні послуги та займались видавництвом газет.

Дві компанії зі списку є заснованими Олексієм Грановським, колишній «паливно-енергетичний міністр ДНР». Одна з його компаній зараз знаходиться в стані припинення, а раніше займалась будівництвом. Інша ‒ комунальна структура «Міські автостоянки Донецької міської ради».

Також до санкційного списку потрапили 11 компаній братів Олександра та Сергія Мельничуків. Лише одна компанія з них не веде діяльності. Олександр Мельничук ‒ так званий «замміністр енергетики ЛНР», а його брат Сергій торгує вугіллям на підконтрольній Україні території. Дві компанії Сергія Мельничука мають діючі ліцензії на видобуток кам’яного вугілля «Антрацит» від Державної служби геології та надр. Компанія ТОВ «Гірничо-збагачувальна фабрика космонавтів» має діючу ліцензію з 2010 року до 2030 року на видобуток вугілля у шахті «Малоіванівська». Фірма ТОВ «Агроплюс» має діючу ліцензію з 2011 до 2031 року на видобуток вугілля у полі шахти «Кошарська».

Автор інфографіки ‒ Ренат Насрідінов

Фото з мережі ІнтернетКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Підрозділи Об’єднаних сил жорстко придушували збройну активність окупантів черговими вогневими засобами. Бойових втрат серед наших бійців за минулу добу немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.