Декрет про мир. Пардон, референдум про мир
- Подробиці
- Опубліковано 22.05.2019 22:04
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1028
Незріла ідея. Ну, і цілком непридатна в практичному сенсі. Навіть якщо спробувати уявити, що пропозиція про референдум про мир була «пробним шаром» - спробою зондування громадської думки щодо основної теми партії Слуга народу на парламентських виборах - все рівно виникає багато запитань.
Референдум про мир теоретично можна провести. Можна навіть сміливо допустити, що цей референдум можна виграти. Ну аякже, електоральна ніша «партії війни» в Україні - 5-7%.
Можна навіть використати цю перемогу на референдумі для розкручування пропрезидентської політичної партії. Ідея хороша і милозвучна - ми йдемо творити мир. Трохи, щоправда, нагадує Петра Порошенка періоду 2014-2015 років, але хто при здоровому глузді виступатиме проти бажання припинити війну і жити в мирі? І підтримку на референдумі теми миру на рівні більше 90% нескладно зобразити, як підтримку президента.
Але є щонайменше дві проблеми з наслідками. Розкручені очікування буде важко задовільнити. Мир же закликами не відновиш. А росія поки припиняти війну не збирається. І примусити її до миру ми теж поки не зможемо.
То що буде, якщо референдум успішно пройде, а мир не наступить?
І друга - ця ініціатива може дуже серйозно демотивувати тих, хто сьогодні зробив оборону України метою свого життя. Мир так мир. Навіщо воювати?
Ці дуже вірогідні наслідки будуть руйнівними для України.
Практичної користі з результатів референдуму особливих не буде. Допустимо, що європейці і Курт Волкер скористаються результатами такого референдуму, щоб на 2-3 зустрічах у путіна і в 5-10 інтерв’ю заявити, що українці ще раз продемонстрували прихильність і бажання миру.
Але ж неважко уявити, як втомлено поглянувши на все це, Сергій Лавров (чи якийсь інший путіноід) прорече: «Хотят мира - пусть договариваются о нем с Донецком и Луганском».
Коло це не зачароване, але замкнене.
Не особливо вірю я в те, що подібний референдум можна використати для формування своєрідного суспільного консенсусу щодо «червоних ліній» для української дипломатії на переговорах з росією.
Справа в тому, що суспільна думка щодо максимально допустимих поступок на переговорах ніколи не буде сталою. Народ мудрий у своєму прагненні жити добре і в мирі. Але колективна мудрість - це не колективні знання, як цього досягнути. Знання і відповідальність за політичні плани і програми - це справа елітарна і глибоко індивідуальна.
Ну, і навіть для «прощупування» суспільної думки з такого делікатного питання час, місце і посадова особа, на мою думку, обрані не кращим чином.
Bohdan Yaremenko, facebook.com
Фото Вести-UA
Також з цієї категорії...
Арест главаря террористов ДНР Захарченко...
17 дек. 2014 г.
Итак, 9 мая 2016 года...
11 мая 2016 г.
У МВФ заявили, що проект...
15 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
22 дек. 2024 г.
1820 кацапів подохло минулої доби...
22 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?22.12.2024 10:45
1820 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі