Декрет про мир. Пардон, референдум про мир
- Подробиці
- Опубліковано 22.05.2019 22:04
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1067
Незріла ідея. Ну, і цілком непридатна в практичному сенсі. Навіть якщо спробувати уявити, що пропозиція про референдум про мир була «пробним шаром» - спробою зондування громадської думки щодо основної теми партії Слуга народу на парламентських виборах - все рівно виникає багато запитань.
Референдум про мир теоретично можна провести. Можна навіть сміливо допустити, що цей референдум можна виграти. Ну аякже, електоральна ніша «партії війни» в Україні - 5-7%.
Можна навіть використати цю перемогу на референдумі для розкручування пропрезидентської політичної партії. Ідея хороша і милозвучна - ми йдемо творити мир. Трохи, щоправда, нагадує Петра Порошенка періоду 2014-2015 років, але хто при здоровому глузді виступатиме проти бажання припинити війну і жити в мирі? І підтримку на референдумі теми миру на рівні більше 90% нескладно зобразити, як підтримку президента.
Але є щонайменше дві проблеми з наслідками. Розкручені очікування буде важко задовільнити. Мир же закликами не відновиш. А росія поки припиняти війну не збирається. І примусити її до миру ми теж поки не зможемо.
То що буде, якщо референдум успішно пройде, а мир не наступить?
І друга - ця ініціатива може дуже серйозно демотивувати тих, хто сьогодні зробив оборону України метою свого життя. Мир так мир. Навіщо воювати?
Ці дуже вірогідні наслідки будуть руйнівними для України.
Практичної користі з результатів референдуму особливих не буде. Допустимо, що європейці і Курт Волкер скористаються результатами такого референдуму, щоб на 2-3 зустрічах у путіна і в 5-10 інтерв’ю заявити, що українці ще раз продемонстрували прихильність і бажання миру.
Але ж неважко уявити, як втомлено поглянувши на все це, Сергій Лавров (чи якийсь інший путіноід) прорече: «Хотят мира - пусть договариваются о нем с Донецком и Луганском».
Коло це не зачароване, але замкнене.
Не особливо вірю я в те, що подібний референдум можна використати для формування своєрідного суспільного консенсусу щодо «червоних ліній» для української дипломатії на переговорах з росією.
Справа в тому, що суспільна думка щодо максимально допустимих поступок на переговорах ніколи не буде сталою. Народ мудрий у своєму прагненні жити добре і в мирі. Але колективна мудрість - це не колективні знання, як цього досягнути. Знання і відповідальність за політичні плани і програми - це справа елітарна і глибоко індивідуальна.
Ну, і навіть для «прощупування» суспільної думки з такого делікатного питання час, місце і посадова особа, на мою думку, обрані не кращим чином.
Bohdan Yaremenko, facebook.com
Фото Вести-UA
Також з цієї категорії...

Мнение читателя: Ганди из Луганди...
17 авг. 2012 г.

Седина в пять с половиной...
27 июл. 2014 г.

Рік тому – битва світла...
11 дек. 2014 г.
Набираючі популярність...

У Києві силовики затримали чергових...
16 апр. 2025 г.

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.

У Києві затримали двох братів...
18 апр. 2025 г.
Останні новини
21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі