​Буча, Ірпінь, Бородянка: точно, точно не вибачимо, чи за шмат гнилої ковбаси у вас хоч матір попроси?

Страхіття, котрі російська орда вчинила у київському передмісті, викликали жах не лише в Україні, але й у світі. І з усіх боків почало лунати: ми такого не вибачимо, росіяни за це будуть виповідати. І подумалось: чому в українців така коротка пам'ять і вони не знають, скільки разів московська орда знищувала українців, які звірства провадила, але з часом заявилось оте гидотне: «браття», а в Україні, навіть після проголошення незалежності, не назвали росію ворогом і не почали нормально озброюватись, стаючи сильною країною.


Щоправда, не лише в українців коротка пам’ять. Такою вона виявилась і в грузинського суспільства, тільки там - ще коротша, бо москалі різали і вбивали грузинське населення не так давно, як останній раз знищували українців, і тим не менш, грузинська влада лояльна до росіян, які нині у Грузії купують житло і обживаються, втікши з росії. А що таке росіяни в чужім краю? Як показує практика, і нині – діаспора росіян Німеччини – всі вони тягнуть за собою і руцькій мір з його шовінізмом та імперськістю. І якщо у Німеччині вони поки не вимагають російської, як другої державної, і окремих шкіл для руськіх діток, то в Грузії, де вже виросло покоління, котре не знає російської мови і говорить лише грузинською та англійською, вони вже нахабно вимагають для себе руцького міра. Так чому у грузинів виявилась така коротка пам’ять на звірства рашистів? Адже пройшло лише 14 років від війни в Грузії, де рашисти також вбивали, ґвалтували та мародерили?

Розповідає кандидат юридичних наук, позаштатний кореспондент ТБ «Табула» (Грузія), автор програм «Культурні діалоги» на I-UA.TV (Україна) Манана Абашидзе: «Ще 14 років тому, у 2008 році, всі картвели переконували: не пробачимо, не забудемо! Ніякої дружби з московітами, ніяких росТБ, нічого російського. Але так тривало не довго - до 2011 року.

У романі «Буранний півстанок» Ч. Айтматова є легенда про манкуртів. Так називали хлопчиків, викрадених у батьків кочівниками Чингісхана. Дітям голили голови і натягували на них сире верблюже вим'я. Від цього людина втрачала пам'ять. Манкурт – найкращий солдат.

На жаль, манкуртів в Грузії стало достатньо. В останні роки з'явилося зовсім дивне явище - категорія людей, найдосконаліший продукт системи тотального промивання мізків - ура-патріоти рф, які бездумно повторюють кремлівські заклинання та панічно бояться бандерівців.

Вони охоче повторюють найвідвертіші марення роспропаганди – про Захід, який усіх прагне зробити геями, до українців, які бомблять власні міста та ґвалтують неповнолітніх.

Влада такому «порядку мислення» теж посприяла. Правляча партія (моно більшість) «Грузинська мрія» - це «Не треба злити путіна», відлите в бронзі.

Ніхто з представників влади не відвідав похорон грузинських героїв, які загинули в Україні. Вони одночасно бояться розгнівати Кремлівського хана, а ще і тому, що добровольці з Сакартвело для них є прихильниками Саакашвілі, а це для них важливіше за Україну, важливіше всього світу, важливіше за астероїд, що летить на Землю. Найстрашнішим є те, що частина суспільства це проковтнула.

Країну вже довгий час з легкої руки російського мільярдера (бо всі свої статки він зробив саме в рф і зараз він є фактично господарем країни) Іванішвілі заполонили проросійські громадські, гуманітарні, туристичні організації, які дедалі активніше працюють на поширення «руського міра». Вони переконують, що без русо-туристо Грузія не виживе, що московіти-біженці від економічних санкцій – це жертви і їм потрібна всіляка допомога, а це освітні заклади, російська мова на рівні грузинської.

Російські пропагандистські ТБ поширюють інформаційну отруту з усіх кабельних мереж Грузії. Давно настав час їх прикрити, але середньостатистичний «мрійник» знову запасається підгузками – «краще не дратувати путіна!», «вони ж не можуть постійно брехати».

Такі люди геть все забули про 1992 і про 2008 роки! І згадувати не хочуть. Вони ватні до нестями. І переконати їх не можливо. Наразі грузинську честь рятують герої, які в окопах в Україні борються за Україну та нашу спільну свободу. І ті люди, які виходять на мітинги та збирають гуманітарну допомогу для України, вони рятують країну, вони і є майбутнє країни. Наступає час повертати Грузію Грузії!».

І це - в Грузії, всього лише через 14 років після війни, де майже в кожній родині були постраждалі або загиблі. А що ж українці? Та майже не згадують смерть Стуса, що сталась саме через проукраїнську позицію останнього, не пов’язують з посяганням на знищення української культури смерть Івана Івасюка, вбитого органами КДБ за наказом вищого керівництва СРСР, зовсім не пам’ятають про арешт наприкінці серпня початку вересня 1965 року представників української інтелігенції.

А якщо йти нижче щаблями української історичної реальності, то що побачимо? А побачимо цілеспрямоване знищення українців з 1947 по 1918 рік. Причому – з невеликими інтервалами (аналог нинішньої пропозиції Арестовича, надати можливість рашистам вбивати українців до 2035 року, бо стільки, він вважає, повинна йти війна). А у цей історичний період вкладаються ТРИ ГОЛОДОМОРИ, знищення українського повстанського селянського руху, зачищення Щорсом Києва у 1919, масове винищування киян Муравйовим у 1918 році, після звірств якого Маріїнський парк, яким так люблять гуляти кияни і гості столиці, став цвинтарем, і виходить, що нині всі, хто гуляє парком, прогулюються могилами мирного населення, котре вбили, або закатували у 1918 році. Просто могили – прибрали і ніщо не нагадує звірств. А якщо не нагадує, то про яке «непростимо» мова? Ну і факт, про який навіть в радянській історії вчили: 1708 ріку московським військом було вирізано всіх мешканців Батурина. І це -не згадуючи про заборону використання росіянцями української мови, про зневагу, знищення неугодних, переслідування за українство.

Усі ці факти – у відкритих джерелах. І, за логікою, звільнившись з тюрми народів і від окупації росії у 1991 році, в державі повинні були почати виховувати громадян, котрі знають, що росія – ворог. Принаймні зробити те, що зробили країни Балтії. Але такого – не сталося. Українська влада не лише не збиралась протистояти росії і вчити суспільство пам’ятати звірства московитів. Не лише сором’язливо замовчувала знищення українців росіянцями, а ще й загравала з росією та переймала у неї кримінальні схеми розкрадання бюджету. Що вже говорити про бізнес представників української влади в росії, про здачу українського енергетичного ринку росіянам, про постійне гармонізування українського законодавства під російське, про толерантність до проросійських сил та допомогу їм потрапити до Верховної Ради. Нащадків комуністів, котрі, перефарбувавшись, опинились в Україні при владі, все влаштовувало. Серед українських президентів один Ющенко хоч щось робив для українізації суспільства та таки встановив вшанування роковин Голодомору 1932-33 років, хоча Україна пережила ще два, про які не охоче згадують.

То про яке «не вибачимо» сьогодні всі говорять? Хто, чи що стане гарантією, що справді москалі понесуть відповідальність, а в країні буде створено підрозділ на кшталт Моссад, котрий кожного орка, що брав участь у війні в Україні – віднайде і покарає? Може, гарантом стане схемщих Арахамія, котрий, не маючи жодних повноважень, лазив на передову вмовляти наших військових прийняти пропозиції капітуляції від московії? Чи Єрмак? Може, Подоляк, який спочатку проконсультується з ФСБ? У нормальній країні Арахамія та деякі інші вже б сиділи поряд з Медвечуком, а в Україні почувають себе вільно.

Нині країна продовжує жити у двох вимірах. В одному: чиновники, прокурори, мери міст, митники – роблять гроші, крадуть гуманітарну допомогу, шукають схеми відмивання коштів з бюджету, а в іншому – громадяни захищають країну. І саме громадяни з іншого, другого виміру вимагають покарання кожного орка. Мешканці першого, паралельного виміру, про країну не думають.

А вже сьогодні потрібно вводити зміни як функціонування механізмів в країні, так і встановлювати відповідальність чиновників, суддів, прокурорів, депутатів. А останніх ще покарати за лобіювання інтересів росії. Вже нині треба створювати підрозділ на кшталт Моссад і піднімати престиж професії вчителя і освіти загалом, а також готувати підручники по історії України для всіх класів, де чесно викладати фактаж історичного виживання українців і поневолення їх іншими імперіями. Але окремо, ще повинен бути підручник з назвою: «Історія знищення українського народу російсько імперією». І саме в ньому повинно бути викладено всі факти знищення українців та української мови шовіністами-імперцями, котрі доросли до рашизму – російського фашизму.

Однак до тих пір, поки не буде зроблено перший крок і не оголошено про створення підрозділу на кшталт Моссад вже в наш час, котрий почне відшукувати орків і їх знищувати, слова: «пам’ятатимемо, не пробачимо», - лишатимуться словами, а за 14 років може статись, як в Грузії. Чи все ж не пробачимо і помстимося?

Оксана КОТОМКІНА, Манана АБАШИДЗЕ, «Конфлікти і закони»

Могили в Маріїському парку. Київ, 1934 рік. Фото з відкритих джерел



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Розповідь про воєнкома, який не займається бусифікацією, який шкодує людей, який публічно заявив, що свого сина в армію не пустить

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.