Посол ЄС в Україні зустрівся з Юлією Тимошенко та обговорив політичну ситуацію в країні

timoshenko teyshera

 
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і посол Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра обговорили політичну ситуацію в Україні та перспективи взаємовідносин країни з Євросоюзом. 


"Ми говорили про політичну ситуацію, яка склалася в Україні. Юлія Тимошенко поділилася своїм баченням цієї ситуації. Ми також говорили про взаємини з Європейським Союзом і її бачення побудови цих взаємин", - сказав Жозе Мануель Пінту Тейшейра сьогодні після відвідування Юлії Тимошенко у харківській лікарні. 

Європейський дипломат зазначив, що понад рік чекав на дозвіл влади України на зустріч з екс-прем'єр-міністром. "Юлія Тимошенко перебуває в досить напруженому емоційному стані, і це зрозуміло, адже вона більше року перебуває у в'язниці. Зараз порушили ще одну нову кримінальну справу проти неї. Справи продовжують відкриватися. Але вона дуже сильна жінка і чудово тримається", - зазначив він. 

Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що факт відмови в реєстрації Юлії Тимошенко і Юрія Луценка кандидатами в народні депутати підтверджує причину їх кримінального переслідування. "Той факт, що вони не зареєстровані, пояснює те, чому вони у в'язниці", - вважає дипломат. 

"Я більше слухав, ніж задавав питання, тому що я приїхав, швидше, як друг. Коли я приїхав в Україну, Юлія Тимошенко була прем'єр-міністром. Це було до президентських виборів. Ми будували наші відносини. Наші відносини весь час розвивалися – Юлія Тимошенко завжди була дуже конструктивною і доброзичливою", - нагадав він. 

Жозе Мануель Пінту Тейшейра підкреслив, що за прем'єрства Юлії Тимошенко уряд України адекватно сприймав його критику щодо проведення реформ. 

"Зараз мене критикують за моє ставлення до тих реформ, які здійснює нинішній уряд. У той час, коли Юлія Тимошенко була прем'єр-міністром, я міг відкрито говорити про ситуацію в Україні. І ніколи Юлія Тимошенко або її уряд мене не критикували. Адже Україна задекларувала свої наміри стати членом Євросоюзу і були угоди, план дій і реформ, які Україна повинна була для цього здійснити. А моя мета - відстежувати проведення реформ в Україні і говорити про це, оскільки Україна повинна знати і чути, що думає Європейський Союз про ситуацію і про процес реформ в Україні", - пояснив дипломат. 

Нагадаємо, 26 квітня Верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон виступила з заявою, в якій вимагала від влади України негайно відреагувати на застосування тортур щодо екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у в'язниці. Кетрін Ештон також просила владу України дозволити послу ЄС в супроводі незалежних медичних фахівців відвідати Юлію Тимошенко у в'язниці. "Посол ЄС отримав доручення, він очікує згоди влади України, щоб якомога швидше поїхати до Харкова", - йшлося в її заяві.

Відповідно до процедури, Жозе Мануель Пінту Тейшейра звернувся до влади України з відповідною заявою за дорученням керівництва ЄС. 

У свою чергу і Юлія Тимошенко 22 травня звернулася до начальника Качанівської виправної колонії Харкова Івана Первушкіна із заявою, в якій висловила керівнику представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелю Пінту Тейшейрі свою подяку і згоду на його пропозицію відвідати її в установі пенітенціарної служби і в лікарні Харкова. 

"Цією заявою висловлюю згоду і бажання, щоб посол Тейшейра відвідав мене в ЦКБ № 5 "Укрзалізниці" (м. Харків) у зручний для нього час", - йшлося в заяві Юлії Тимошенко, повідомляє tymoshenko.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.