Громадськість затвердила Європлан для влади і опозиції

nks

 
Вчора у Києві відбувся Громадський етап Національного круглого столу (НКС) «Порозуміння заради європейського майбутнього». Учасники засідання прийняли План дій щодо реалізації європейського курсу України (Європлан). Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі НКС.


Очікується, що представники влади і опозиції підпишуть його 23 серпня, на політичному етапі НКС.

Європлан - це перелік заходів, термінів та відповідальних за їхню реалізацію необхідних для виконання 11 вимог єврокомісара Ш.Фюле. План включає перелік законів та підзаконних актів, за які повинен проголосувати парламент, а також політичні рішення чільних представників влади.

В роботі Громадського етапу взяли участь понад 40 експертів, науковців та громадських активістів, серед яких - В.Брюховецький, О.Гарань, І.Жданов, Т.Березовець, В.Небоженко, І.Когут, К.Матвієнко, О.Кривдик, С.Головатий, С.Бондарчук, Є.Іхельзон, А.Левус та інші.

Спостерігачами Громадського етапу НКС виступили представники Представництва ЄС, посольств США, Великобританії, Пакистану, Данії, Чехії, Малайзії, міжнародних організацій - НДІ, МРІ, Фонду Ф.Наумана, Комітету за відкриту демократію, Східно-Європейського Інституту Розвитку та ін.

Представники громадськості також затвердили Принципи діяльності Політичного етапу НКС - регламенту переговорів між владою та опозицією, який визначає порядок їх проведення, забезпечує прозорість, ефективність та результативність цих переговорів.

«Сьогодні ми приймаємо базові документи, які доопрацьовувались експертною групою. 23 серпня ми побачимо, хто з політиків є відповідальним і дійсно мислить по-державницьки», - сказав під час засідання В’ячеслав Брюховецький.

На думку координатора Робочої групи НКС С.Бондарчука, громадськість виконала своє завдання - представила План дій щодо реалізації європейського курсу України та механізм його прийняття.

«Настала черга політиків продемонструвати державницький підхід в питанні євроінтеграції - сісти за стіл переговорів і домовитись щодо виконання усіх вимог Євросоюзу, необхідних для успішного підписання Угоди про асоціацію в листопаді цього року. На заваді реалізації Європейського плану може стати лише брак політичної волі», - зазначив С. Бондарчук.

Учасники засідання сформували експертну групу для вдосконалення Плану дій щодо реалізації європейського курсу України. До якої, зокрема, увійшли І.Когут, О.Гарань, П.Таланчук, Т.Березовець, П.Жовніренко, Ю.Луканов, І.Жданов, М.Кірсенко, С.Головатий та інші.

Нагадаємо, що з ініціативою проведення Національного круглого столу задля прогресу у справі євроінтеграції України вперше виступила Юлія Тимошенко у своїх статтях «День Європи» та «67 робочих днів?!». 20 червня 2013 року громадські діячі, історики, експерти, активісти заявили про те, що розпочинають процес організації Національного Круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього».

Серед ініціаторів цього процесу: В.Брюховецький (Почесний Президент НаУКМА), С.Бондарчук (громадсько-політичний діяч), Я.Грицак (професор, УКУ), В.Кіпіані (редактор «Історичної правди»), К.Матвієнко (експерт Корпорації «Гардарика»), В.Мусіяка (професор, правник), С.Романів (громадсько-політичний діяч української діаспори, Австралія), О. Таланчук (Президент Університету «Україна»), О.Кривдик (політолог, активіст), Євген Іхельзон (співкоординатор руху «Ми-європейці»), А.Левус (громадський активіст).

Координатором Наглядової ради Національного круглого столу є В’ячеслав Брюховецький, а Робочу групу очолює Сергій Бондарчук.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.